Ekrem İmamoğlu, 6’lı masa sorusuna böyle karşılık verdi: Birileri meraktan çatlasın patlasın, bizi ait tıpkı molekül namevcut

İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlu, Akşener ile Gümüşhane’üstelik katıldıkları programın peşi sıra bugün de Sivas’ta bire bir saf açım ve esnaf ziyaretlerinde bulundu. İmamoğlu, Sivas’ta bulunan Cumhuriyet Altını El Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ise devir içerisinde ayrımsız araya gelmedi. İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu çağ içerisinde farklı ilçelerde vatandaşlarla ayrımsız araya geldi.

“O MASANIN SUNU ÇALIŞKAN NEFERİ BEN OLACAĞIM”

Akşam Ezanı saatlerinde Sivas ülke merkezinde olan İmamoğlu, esnaf ziyaretlerinde bulunarak matbuat mensuplarının sorularını yanıtladı. İmamoğlu aynı istifham üzerine, “Masanın sunu etken neferi olacağım” sözlerini tekiden, “Görüyorsunuz ortamı, yaşıyoruz. Hep umumi başkanlar yaşıyor. Geçmiş sayın Akşener ile Gümüşhane’deydik. Çok değerli tıpkı hizmeti açtık. Sokakta binlerce Gümüşhaneli vatandaşımız ile aynı aradaydık. Umumi başkanımız geçkin Tokat’taydı. Zaman Sivas’a kuzeyden giriş yaptı, merkeze geliyor. Dolayısıyla ülkemizin gelişigüzel noktasını hissediyoruz, vatandaşlarımızı hissediyoruz. Bir tarafta herkesin benzeri görev alanı var, çözümleri çalışıyoruz. Bizde İstanbul gibi Türkiye’nin yer muhteşem kentinden tüm ülkeye sorumluluğumuzu yaşadığımızı hissettirecek ziyaretler yapıyoruz. Bugün bile Sivas’ta 250’yi aşkın belediye başkanımızla iki günlük mücahede yapacağız. Sabahta Divriği’de adamakıllı ayrımsız eseri açtık. Zımnında rastgele özdek çok iyice olacak. Zamanı geldiğinde temas karar alınır, arz güzelce şeyler yapılır amma yine söyleyeyim o masanın bildirme faal neferi ego olacağım. İnşallah herkes tıpkısı kararlılıkta koşar” dedi.

“ALTILI MASADA ÜLKÜ NAMEVCUT”

İmamoğlu’na Cumhur Reisi Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na hitaben yaptığı “Karşıma çık” çağrısı hatırlatılarak, bu çağrının kuşkusuz bedel bulacağı, masada ülkü olup olmadığı soruldu. İmamoğlu bu istifham üzerine şunları söyledi:

“Tek dava yok. Birileri meraktan çatlasın bile patlasın, bizi ilişik tıpkı madde bulunmayan. Tığ işimize bakıyoruz, kimin hangi dediğinin dahi düpedüz aynı önemi namevcut. Lafları birbirine karıştırıyorlar, iktidar hakeza mi evet. Seçkin ahit tehalüf ile ilgileniyor. İktidar hakeza mi peki. Seçme aktarılma İstanbul Belediyesi’nin işiyle gücüyle ilgileniyor. Bire Bir ahit bulunmayan ki 6-7 bakanı hakkımızda laf etmeyi versin. İşleri güçleri bizleriz, yani onun amacıyla eylemek kim ürün veren ongun taşlanır. Bana bakan moralimi, umudumu görür esasen. Gençleri, üreten insanları, esnafı, öğrencileri, özellikle kadınlardaki enerjiyi. Türkiye büyük tıpkı değişimle karşı karşıyadır. 2023 birlik sıcaklığıyla Cumhuriyetin 100. yılının meşalesiyle geliyor. Bizde hazırız.”

Share: