Elazığ’da ‘Arkadaşını Bul, Bando Kur’ projesi hayata geçiyor

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı’nın başlattığı ‘Arkadaşını Bul, Takımını Kur’ projesi çerçevesinde Elazığ’da turnuvalar gerçekleştirilecek.

Toyluk ve Spor Bakanlığı aracılığıyla ‘Arkadaşını Bul, Takımını Kur’ projesi hayata geçiriliyor. Büyükşehir sıfır 51 ili kapsayacak olan projede badminton, basket, voleybol turnuvaları yapılacak. Turnuvalara katılmak talip çoluk çocuk sonuç referans tarihi olan 10 Şubat’a kadar başvurularını Toyluk ve Spor İl ve İlçe Müdürlükleri’ne yapabilecek.

Proje hakkında hikmet veren Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, “Bakanlığımız marifetiyle başlatılan ‘Arkadaşını Bul, Takımını Kur’ projesi büyükşehir sıfır 51 ilimizin gençlerine oflaz olsun. Bakanlığımızın sunduğu bu punt gençlerimiz amacıyla ağır ezgi ve artağan olacaktır. Bu projenin hedefi ise gençlerimizin zamanını bereketli kullanma, toplumsal gelişimine yardım mizan, fiziksel ve psikolojileri açısından yarar sağlamak. Gençlerimizden kendileri için büyük bire bir fırsat olan ve eli nimetli olan projeye katılarak hem yeteneklerini keşfetmelerini bekliyorum” dedi. – ELAZIĞ

Share: