Enkazdan birbirlerine sarılmış halde çıkarılan Sarıkaya ailesi gözyaşlarıyla uğurlandı

Kahramanmaraş depreminde oğlu babasıyla, kızı annesiyle birbirlerine sarılı adına mevcut Sarıkaya ailesinin cenazeleri Adana’nın Kozan ilçesinde gözyaşları içinde yan yana toprağa verildi.

İskenderun’dahi çöken 5 katlı apartmanın 4. katında dallı güllü Mustafa Sarıkaya, eşi Hatice ve çocukları Miraç Rabia ile Şükrü Safa hayatını kaybetti. Arama kurtarma ekipleri yoluyla yapılan çalışmada ilk ana ile kızını, sonraları ata ile oğlunun camit bedenlerini birbirine sarılmış halde buldu. Enkazdan çıkarılan eş fertlerinin cenazeleri, memleketleri Adana Kozan ilçesi Güneri Mahallesi’ndeki ağababa ocağına getirildi. Cenazeler, helallik alındıktan sonra Güneri Mezarlığı’na götürüldü ve cenaze namazı kılınıp yana yana toprağa verildi.

Depremde son eden babanın ayrımsız çağ öncesinde Çukurova Üniversitesinde okuyan kızı Merve’yi Adana’ya getirerek üniversiteye bırakmadan evvel kızına bir kazak aldığı öğrenildi. Kızı Merve Sarıkaya da babasının aldığı kazağı giyerek cenaze törenine katıldı. Biricik kalan Merve Sarıkaya ise ailesinin mezarına arazi atarak yakınlarıyla gözyaşı döktü. 23 yıldan bu yana İskenderun’da hususi ayrımsız çıpa çelik fabrikasında müteharrik ağababa Mustafa Sarıkaya’nın gelişim arkadaşları bile cenaze törenine katıldı.

İskenderun’da müteharrik Mustafa Sarıkaya’nın aksiyon yerinden 2 hafta cevaz aldığı ve zelzele günü iş başı yapacağı öğrenildi.

Tatillerinin bire bir kısmını Kozan’da, ayrımsız kısmını da eşinin memleketi olan Osmaniye’de nâkil aileyle ilgilendiren anneanne Rabia Sarıkaya ise gözyaşları arasında, “Güldük, eğlendik, domuzuna vakitler geçirdik, et kafalı gittiler” diye son anlarını anlattı. – ADANA

Share: