Ense kapıdan girdi, 300 binlik motosikletle yöre kapıdan çıkıp gitti

Muğla’nın Marmaris ilçesindeki motor mağazasına kayırıcı kapıdan giren kaka zat, 300 binlik motosikleti çalıp dolay kapıdan hiçbir husus kabak gibi artık. Şüphelinin motosikleti çaldığı o anlar asayiş kamerasına yansırken, polis ekipleri şahsı kısa benzeri müddet sonra çaldığı motor ile alay malay yakaladı.

Olay, mazi sabah 05.00’te Belen Mahallesi’nde mevcut aynı motor mağazasında meydana geldi. İş yeri kapısının boş olduğunu gören esnaf, serian mağaza sahibini aradı. Mağaza sahibi komşu esnafın çağrısı üstüne geldiği hisse senedi yerinin soyulduğunu fark ederek hızlı hızlı 112 Evgin hattından polise ulaşıp durumu bildirince, asayiş ekipleri olayla ait anket başlattı ve zanlıyı yakaladı.

Arka kapıdan girip yöre kapıdan çıkmış

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Kesim ekipleri aldıkları ihbar üzerine fenomen yerinde başlattıkları soruşturmada, yer güvenlik kameralarından şüphelinin görüntüleri ve deney tanıklarının ifadeleri sonucu Y.G.Ç. isimli şahsı yakalayıp, çalınan motoru buldu. Şüphelinin murakabe sorgusunda, motorun plakasını ve hisse senedi yerinden çaldığı almaç pusat cihazını Siteler Mahallesi’nde tıpkısı yararsız konteynerine attığını belirtince, plak ve vasıta cihazı bulundu. Berbat Y.G.Ç., dükkanın dip kapısının camını aletler yardımı ile kırarak kapıyı açıp, açacak ile açtığı civar kapıdan çaldığı motoru çıkardığını ve hareket yerinden çaldığı paraları üstelik harcadığını itiraf etti. İddiaya göre 300 bin lira motosiklet, 15 bin lira nakit para araklayıcı insan çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. – MUĞLA

Share: