Ergani Kaymakamı, keyif aracını sünnet olan şehit oğluna tahsis etti

Ergani Kaymakam ve Belediye Başkanı Ahmet Karaaslan’ın rahat aracı, şehit Kurnaz Uzatmalı Çavuş Kürşat Yılmaz’ın sünnet olan oğlu Ahmet Yılmayan’a tahsis edildi.

Adıyaman’dahi 4 sene ilk ölçülü yıldırı operasyonda şehit olan Uyanık Uzatmalı Çavuş Kürşat Yılmaz’ın 8 yaşındaki oğlu Ahmet Yılmaz’ın sünnet olacağını öğrenen Kaymakam Karaaslan, yan aracını Yılmayan ailesinin evine gönderdi.

Evinden alınan Yılmaz, güllabi ve polis araçlarının de eşlik ettiği makam aracıyla sünnet töreni öncesi sünnetliğiyle babasının mezarını mülakat etti.

Yılmayan henüz sonraları düğün töreninin yapıldığı salona geçti.

Düğün törenine, Kaymakam ve Şehremaneti Başbuğ Vekili Ahmet Karaaslan, İl Güllabi Komutanı Tugay Gökhan Çiloğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Fellah, Yenişehir Kaymakamı Garaz Beşikçi, Garnizon Komutanı Binbaşı Ömer Lakayıt, kurumlar ile politik partilerin temsilcileri katıldı.

Şehit Uzatmalı Çavuş Kürşat Yılmaz’ın eşi Zeynep Yılmaz düğün törenine katılanlara bu hususi günde kendilerini bekâr bırakmadıkları üzere teşekkür etti.

Ilçebay Karaaslan, şehidin ailesinin kendilerine sevimli olduğunu belirterek, “Azamet kendisine herhangi bir ahit sizlerin beraberinde olacağız. Kapımız sizlere sonuna kadar meydanda.” dedi.

Düğün töreninin arkası sıra şehidin oğlu Ahmet Yılmaz, tekrar rahatlık aracıyla evine götürüldü.Share: