Erol Endişe: Hedefimiz Hatayspor’a karşı galip gelmek

Gaziantep FK Maharet Direktörü Erol Bulut, Süper Lig’in 3’üncü haftasında Hatayspor ile oynayacakları maçla ilişkin, “Majör olan rakibin hangi yaptığından artış bizim hangi yaptığımız, hangi yapacağımızdır. O yüzden çalışmalarımızı ona yönelik yapıyoruz. İnşallah Hatay deplasmanından umduğumuz sonuçla köylü döneriz” dedi.

Spor Dip Süper Lig’in 3’üncü haftasında cumartesi günü deplasmanda Atakaş Hatayspor’un konuğu olacak Gaziantep FK, yaptığı antrenmanla hazırlıklarını sürdürdü. Idman öncesinde Gaziantep FK Ustalık Direktörü Erol Endişe, matbuat mensuplarının sorularını yanıtladı. Erol Keder, Ankaragücü karşılaşmasında gelgel sıcaklıklarına karşın takımın bol uğraş ettiğini ve maçtan mutlu ayrıldıklarını söyledi.

Yakaladıkları akıbet pozisyonları gür değerlendiremediklerini ve bu konuda birlikte eksiklerinin üstüne gidildiğini belirten Endişe, “Ankaragücü maçında temas öz istediğimiz doğrultuda gitti. Hava hamam ve az buçuk nemliydi. Bu az buçuk takımı ters etkiledi. Özellikle 70 dakikadan bilahare takıma bilahare katılan bazı oyuncularımız zorlandı. Ama son itibariyle sakınım kulübemiz dahi varlıklı olduğu amacıyla oyuna giren arkadaşlarımız dahi görevlerini bol yaptılar. Ankaragücü maçının genelinden memnundum. Yemeden Içmeden yakaladığımız pozisyonlardaki son vuruşları, sonuç pasları ferah yapamadık. Bu noktalara az buçuk elan çalışmamız geçişsiz. Bunlar ufak detaylar amma bu detaylar karşılaşma kazandırıp maç kaybettirebilir. Bu detaylara fiilen inşallah bunlarla çıktı karşılaşma iletilmek istiyoruz. Sonuç itibariyle Ankaragücü maçından genel anlamda baziçe ve sayı anlamında memnunum” diye niteleyerek konuştu.”TAKIMI GÜÇLERDİRMEK İÇİN BİRKAÇ ALINTI DAHA YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ”Transfer sürecinin sonuna büyüklüğünde biraz transfer elan yapmayı hedeflediklerini söyleyen Keder, “Alinti döneminde aramıza gailesiz ve görmüş geçirmiş oyuncular kattık. Bakir transferlerimiz yavaş yavaş takımı alışarak müddet almaya başlıyor. Biraz aktarma daha ika düşüncemiz var. Takımda yolları yarmak isteyip üstelik ayrılamadığımız arkadaşlarımız dahi var. Sonuçta 8 Eylül’e kadar nakil dönemi devam ediyor. Akıbet güne büyüklüğünde hangi gerekiyorsa yapmaya çalışacağız. Umudumuz isteğimiz henüz gür bir seviyeye gelebilmek o yüzden gerekeni yapmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.Süper Lig’in 3’üncü haftasında deplasmanda oynayacakları Hatayspor maçını da değerlendiren Endişe, sözlerini şöyle noktaladı:

“Hatayspor, geçen seneki takımını yüzdelik 90 oranında korudu. Benim bildiğim kadarıyla son oynadıkları pik baktığımızda defansa Vranjes gibi majör tıpkı transfer yaptılar. Ağırlık ve birbirini haddinden fazla ferah tanıyan tıpkı takıma alın oynayacağız. Hele kendi evinde bile dolgunca oynayan bir Hatayspor takımı var. Amma burada koskocaman olan rakibin hangi yaptığından artma bizim hangi yaptığımız, hangi yapacağımızdır. O yüzden çalışmalarımızı ona yönelik yapıyoruz. İnşallah Hatay deplasmanından umduğumuz sonuçla düşüncesiz döneriz.”Share: