Ertuğrul Akva: “Şu anda Türk futbolu gömülmeyi bekliyor”

– Ertuğrul Akva: “Şu anda Türk futbolu gömülmeyi bekliyor”

GÜMÜŞHANE – Görmüş Geçirmiş Maharet Yönetmen Ertuğrul Akva, Gümüşhane’bile Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü eliyle düzenlenen ‘Deneyimsizlik ve Spor Söyleşisi’ programına katıldı. Burada Türk futboluyla ilişkin soruya Kuvvetli, “Maatteessüf Türk futbolunu çukurun dibine gönderdik. Şu anda Türk futbolu gömülmeyi bekliyor, maalesef bu seviyede” sözleriyle yanıt verdi.

Gümüşhane Üniversitesi Kurultay Merkezi’nde gerçekleştirilen programa deneyimli maharet direktör Ertuğrul Akva ile Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Mücahit Atalay, Gümüşhane Sportif Operasyon A.Ş. Kulüp Başkanı Ertürk Saha, akademisyenler, öğrenciler ve futbolseverler katıldı.

Memleketi Gümüşhane’bile olmaktan ekolojik ortam iri mutluluk duyduğunu dile getiren Kuvvetli, salondakiler aracılığıyla kendisine yöneltilen soruları cevaplandırdı.

“Türk futbolu gömülmeyi bekliyor”

Salondaki aynı öğrenci tarafından Türk futbolunun durumu ve düzelmesi amacıyla hangi yapılması gerektiği sorusunu cevaplandıran Kuvvetli, “Maatteessüf Türk futbolunu çukurun dibine gönderdik. Şu anda Türk futbolu gömülmeyi bekliyor, maalesef bu seviyede. Hz. Ali’nin çok fena hâlde benzeri sözü var, ‘Eğri cetvelden, akıllıcasına cızık çıkmaz’ diyerek. Tığ hemen cetveli kullananı değiştirerek bu çizgiyi düzelteceğimizi düşünüyoruz. O cetveli kime kullandırırsanız kullandırın ben de kullansam, sen de kullansan, futbolda Fatih Terim, Şenol Zaman de kullansa, Mourinho’yu üstelik getirseniz, Jürgen Klopp’u da getirseniz o çizelge eğriyse elden kullananı değiştirerek çizgiyi düzeltemezsiniz. Geçmiş insanı yöneltmek lazım. Yamuk insandan akıllıca gelişim sokak. Maalesef hakeza bire bir sıkıntımız var” dedi.

“İnşallah Gümüşhanespor’u layık olduğu yerlere hep bu arada çıkarırız”

Tıntın hazırda çalıştırıcılık yapmadığını ve bu süre içre deneyimlerini gençlerle paylaşmaktan nazik mutluluk duyduğunu dile getiren Ertuğrul Sağlam, TFF 3. Lig’dahi savaş eden Gümüşhane Sportif Işler A.Ş’ye ilerleyici süreçte bindi vereceğini belirterek, “Burada doğmak beni mutlu ediyor. Şu anda çalışmıyorum istirahatteyim. Futbol sahasında harcayamadığımız emekleri topçu kardeşlerimize veremediğimiz bilgileri bu şekilde fırsatlar oluşturarak siz gençlerimizle tutmak, mukaddema yaşadığımız tecrübeleri sizlerle ısınmak bana bahtiyarlık veriyor. Gümüşhane futbolu namına tıpkı beklentimizi tıpkısı isteğimizi sayın Şehremaneti Başkanımızla bu arada, kulüp başkanımızdan dahi istiyoruz tıpkı Gümüşhaneli namına. Ben evvel kendisine verdikleri desteklerden ufuk başkanımıza antrparantez teşekkür ediyorum. İnşallah domuzuna ayrımsız seriye başladık bu seri devam kadir ve evvel planda Gümüşhanespor’umuz gene 2. Lig’bile mücadelesine bitmeme valör. Ondan sonraları tığ dahi elimizden geldiğince katkı yapar ve Gümüşhanespor’u Gümüşhanelilerin daha bile mutlu olacağı yerlere, layık olduğu yerlere dahi bilcümle beraber çıkarırız” diye niteleyerek konuştu.

Share: