ERÜ ile KGC marifetiyle ortak etkinlikler düzenlenecek

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Süleyman Çetinsaya İletişim Fakültesi ile Kayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) marifetiyle 2022-2023 Terbiye-Öğretim Döneminde tıpkısı saf etkinlik düzenlenecek. Bu çerçevede ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun ile KGC Başkanı Dayanabilen Kösedağ bire bir basın toplantısı düzenleyerek, etkinlikler karşı bilgiler verdiler.

KGC’de düzenlenen toplantıda konuşan KGC Başkanı Kavi Kösedağ, ERÜ ile rastgele zaman koordineli icraat içerisinde olduklarını söyledi. ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun ise yaptığı konuşmada ERÜ yönetimi namına cemi paydaşlar ile hem ülkeye hem dahi şehre katkı seçmek gayreti içerisinde olduklarını söyledi. ERÜ’nün çokça yavaş tıpkısı kurumsal bina ile aheste tıpkı say enerjisi ortaya koyan lokomotif tıpkı üniversite olduğuna özen çekici Rektör Altun, “Erciyes Üniversitesi yemeden içmeden Nevşehir Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi ve Kayseri Üniversitesi’nin de bizde geliştiğini düşünürsek, doğrusu hangi denli tıpkısı üniversite olduğumuz ortaya çıkmaktadır. Millî boyutlarda yaptığımız çalışmalar ve başarılar hasis sizler aracılığı ile halkoyu ile paylaşılıyor. Bizlerde bu başarılarımızı sizler ile paylaşmanın ayrı bir mutluluğunu yaşamaktayız. Çünkü tığ Erciyes Üniversitesi olarak fen ve teknolojinin anıldığı, AR-GE ve inovasyon boyutlarında sürekli konuşlan benzeri hava olma yolunda adam olmak ve sürmek istiyoruz. Uluslararası boyutta birlikte önceki günden itibaren içeriği zahir doldurabiliriz makro adımlar atma gayreti içerisindeyiz” dedi.

ERÜ’nün darülfünun-sanayi işbirliği çerçevesinde çalışkan adına icraat yürüttüğünün bile altını çizen Rektör Altun, “Sanayimizin şu anda geldiği ihracat rakamları herkesçe bilinmektedir. Tığ özellikle AR-GE boyutunda bittabi katkılar ortaya koyabilirsek, bizim bildirme önemli penceremizin bile Teknoparkımız olduğunu düşünüyorum. Orada firmalarımızın doluluk oranına bakıldığı antlaşma vadi yetmiyor. Çabuk benzeri şekilde yıpranmamış gelişme alanını dahi Teknopark boyutunda oluşturuyoruz. Bunları yaparken dahi bizler, siz matbuat mensuplarımız ile bahtiyar tıpkı şekilde bu konuları ilerletmek istiyoruz” diye konuştu.

Konuşmasında KGC ve ERÜ Süleyman Çetinsaya İletişim Fakültesi ile birlikte düzenlenecek olan etkinlikler üzerine üstelik bilgiler veren Rektör Altun, şunları kaydetti: “Üniversitemiz Süleyman Çetinsaya İletişim Fakültesi vasıtasıyla Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’yle işbirliği süresince şehrimiz medya mensuplarının ve geleceğin iletişimcilerinin sosyal sorumluluklarına dair farkındalıklarını güçlendirmek, sonunda ülkemizin ekin varlığına katkıda bulunacak nitelikli medya üretimini motive etmek üzere düzenlenen Süleyman Çetinsaya Medya Ödülleri’nin üçüncüsü bu yıl ‘Çocuk’ temasıyla düzenlenecek. Çocuklarımızın, insanlığın öz yurdu ve vicdanı olması birlikte mutlu çocukların geleceğimiz olduğu bilinci, konuyla ilişkin duyarlık oluşturacak ve bu konudaki farkındalığı güçlendirecek girişimlerin önemini temas güzeşte periyot arttırmakta. Bu nedenle Erciyes Üniversitesi namına Süleyman Çetinsaya Iletişim Araçları Ödülleri’nin 2022 yılı temasını bala yerine belirlemeyi manalı ve uygun bulduk. Yarışmaya başvuruda bulunacak bilcümle basın mensuplarımıza ve tüvana iletişimcilere şimdiden başarılar dilemek isterim” şeklinde konuştu.

Benzeri sair düzenlenecek olan etkinliğin ise dinç iletişimcilerin sektörü yakından tanımaları üzere epey kocaman olan “Çarşamba Söyleşileri” olduğunu belirten Rektör Altun, “İkinci aktiflik gine Üniversitemiz Süleyman Çetinsaya İletişim Fakültesi’nin Kayseri Gazeteciler Cemiyeti ile işbirliği içinde düzenleyeceği ‘Çarşamba Söyleşileri’ adıyla gerçekleşecek olan seminer dizisidir. Bu seminer ve söyleşiler vesilesiyle hem tüvana kuşak gazeteci adaylarının sektörü tanımasını sağlamayı hem da Kayseri basınımızın repertuvar ve deneyimlerini öğrencilerimizle buluşturmayı hedefliyoruz” diyerek konuştu.

10 Ev Müteharrik Gazeteciler gününde majör benzeri açım gerçekleştireceklerini dahi belirten Rektör Altun, ERÜ İletişim Fakültesi Gazete ERÜ Atölyesi’hangi Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Gazete ERÜ Uygulama Atölyesi isminin verileceğini söyledi.

Rektör Altun, “Tıpkısı ayrıksı büyük etkinliğimizde restorasyon çalışmalarına bitmeme edilen Üniversitemiz İletişim Fakültesi Gazete ERÜ Atölyesi’nin düzeltilmiş versiyonunun 10 Aile Müteharrik Gazeteciler Günü’nde ‘Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Gazete ERÜ Uygulama Atölyesi’ adını matlup olması şeklinde tabir edebilirim. Bunu yalnız tıpkısı adam değişikliği adına görmüyor, bildirişim fakültelerinin evcil basına yönelik sorumlulukları yanı sıra, taze kuşak gazeteci adaylarının yerel basınımız öncülüğünde sektörel aidiyetlerini güçlendirecek ve sürekliliğini sağlayacak oylumlu tıpkı etap yerine değerlendiriyorum” dedi.

Rektör Altun’un konuşmasının arkası sıra ise ERÜ Süleyman Çetinsaya İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melik Münevver gerçekleştirilecek olan Süleyman Çetinsaya Medya Ödülleri Yarışması hakkında bilgiler verdi.

Önümüzdeki günlerde İletişim Fakültesi’nin web sitesinde yarışmanın katılma şartlarının car edileceğini belirten Dekan Münevver, 3 esas kategoride yarışmanın düzenleneceğini bunlarında görsel, dijital ve matbu tabilik kategorilerinde olduğunu söyledi. – KAYSERİ

Share: