Erzincan’da “Huzurlu Sokaklar” uygulaması

Erzincan’da düzenlilik güçleri eliyle memleket genelinde “Rahat Sokaklar” uygulaması gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde, umumi asayişin ve amme düzeninin devamının sağlanmasına yönelik “Erinçli Sokaklar” uygulaması gerçekleşti. Inanma Umumi Müdürlüğü, Uyanık Genel Komutanlığı ve yoluyla büyüklük genelinde gerçekleşen uygulamalarda aşçı, kafe, aşevi, pastacı, otopark/bahçe, kıran bantları, internet kafeler ile kullanılmayan yapı ve kamuya kemiksiz yerlerde denetimler gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen çalışmalar çerçevesinde, 725 şahsın GBT/KİHBİ/UYAP sorgulaması yapılarak, 25 metruk çatı, 10 park bostan, 25 aksiyon yeri taharri edildi. Uygulamada seçme menfilik ile karşılaşılmadığı öğrenildi.

Uygulamalar mevki genelinde ise, 11 bin 589 katışık kadro, 172 dedektör köpek ve 46 bin 117 personelin katılımıyla gerçekleşti. Denetimler sırasında, 906 aranan zat yakalanırken 30’u gözaltına alındı. 176 şahsa yönetsel ve 93 şahsa adli oluşmak üzere toplamda 269 şahsa muamelat uygulandı. Uygulamalarda 204 bin 627 araç arama edilirken 4 bin 227 araca idari para cezası uygulandı. Ayrıca 603 çevirgeç trafikten men edildi ve 52 aranan çevirgeç yakalandı. Uygulamalarda 17 bin 415 işyeri denetlenirken 36 işyerine yönetsel, 1 iş adına adli atılmak üzere bütün 37 işyerine prosedür yapıldı. Yapılan aramalarda ise, 17 adet ruhsatsız tabanca, 9 av tüfeği, 200 sayı kurşun/av tüfeği kartuşu, 21 skor stoper delici alet, 84 nüsha kurusıkı tabanca, 14 adet tabanca şarjörü, muhtelif miktarda esrar konu ve 2 bin 632 paket habersizce sigara ele geçirildi.

Erzincan İl Itimat Müdürlüğü içtimai iletişim araçları hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Türk Polis Teşkilatı yerine, özellikle güvenlik, yıldırı ve uyuşturucu olayları olmak amacıyla genel asayiş ve amme düzeninin sağlanması, cürüm el işi amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması, suç delillerinin ele geçirilmesi ve trafik güvenliğinin sağlanmasına müteveccih çalışmalarımızı kanuncu sınırlar içerisindeki görev, bitirme ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu kabil çıktı de ödünsüz benzeri şekilde sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerine saha verdi. – ERZİNCAN

Share: