Erzincanlı Şavaklı gençlerden depremzedelere 517 bin TL bindi

Erzincan’bile gayda peyniri üreticiliği işleyen Şavak Aşireti gençleri, kendi aralarında topladıkları 517 bin Türk Lirası’nı depremzedelere gönderdi.

Erzincan’de geçimlerini hayvancılıkla sürdüren Erzincan Gayda Peyniri üreticileri, depremzedelere dayanaklık etmek için topladıkları 517 Bin Türk Lirası’nı Erzincan Valiliği Kahramanmaraş Deprem Yardım kampanyasına aktardılar.

Arkalama kampanyası ile ilgilendiren adına mütekellim Mehmet Nasip; “Gerçeğimiz olan sarsıntı ile aynı misil daha karşı karşıya geldik. Ne yazık kim yeniden birçok canımız gitti. Ama bizler Türkiye Cumhuriyeti kendisine her şeyin üstesinden geldik bunun da üstesinden geleceğiz. 7’den 70’e hep çabalıyor yardıma koşuyor. Bizlerde elimizden geldiğince tıpkı şeyler yapmaya çalıştık. Bu çalışmamızda depremzedelerimize 517 Bin Türk Lirası topladık ve Kahramanmaraş kampanyasına gönderdik. Tıpkı zamanda gıda, çul, barınma, şart kabil bir nice yardımımız her bölüm Adıyaman, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Hatay illerine bitmeme ediyor. İnşallah bütün birlikte yaralarımızı sunma güdük sürede saracağız. Hayatını kaybeden ve arkasında gözü yaşlı binlerce insanımız var. Tanrı hepsine sabır versin, inşallah bire bir elan böyle teessürat yaşamayız ve bu serencam olur. Şunu da söylemekte kâr var, elimizde gönderebileceğimiz 1 Türk Lirası bile olsa gönderelim zira şu zaman yer sarsıntısı bölgelerimizin rastgele birimize ihtiyacı var” diye niteleyerek konuştu. – ERZİNCAN

Share: