Eskimemiş Malatyaspor, zinde oyuncularla ligde dip sıralara çıkmayı hedefliyor

Bakir Malatyaspor Maharet Direktörü Cihat Arslan, 19,9 gözyaşı ortalamasıyla Spor Toto 1. Lig’in yer genç takımı olduklarını belirterek, “Başarabileceğimiz mantalitesini yakaladık, bundan sonra çabucak 3 puanı görmek kaldı.” dedi.

Geçen mevsim Süper Lig’den düşen ve 1. Lig’de geride artan 6 haftada 3 kardeşlik ve 3 mağlubiyeti kâin soluk-siyahlı takım, tendürüst oyuncularıyla savaşım veriyor.

Yıpranmamış Malatyaspor Ustalık Direktörü Cihat Aslan, AA muhabirine, gözyaşı ortalaması adına ligin sunma canlı takımını çalıştırdığını söyledi.

Aslan, genç oyuncuları lige istihzar noktasında yumruk şartlarda çalıştıklarını ve futbolcuların gayretini dahi ölçüm ettiğini kaydetti.

“Oyuncuların gelişiminden memnunum”

Dayanabilen bir proses geçirerek takımını mahsus bire bir noktaya taşıdığını belirten Arslan, “19,9 yaş ortalamasıyla bildirme canlı mızıka biziz. Baskı şartlarda çalıştık amma dolgunca birliktelik sağladık. Birbirimizi istekle, farzımuhal çalıştık, öğretmen yerine önderlik ettik. Oyuncuların gelişiminden memnunum. Bodrum maçını çıkarırsak, sahada mücadele eden, şehrini katakulli eden bire bir takımımız oldu.” ifadelerini kullandı.

Genç oyuncuların değiş göstermesinin yalınç olmadığını, takımın sahada oyununu ortaya koyduğunu anlatan Aslan, şöyle devam etti:

“Ligin kocaman savaş eden, iki hafta art arda yer çok sprint atan takımı olduk, bunlar kızıl şeyler. Transfer yasağı kulübün önünü kapatıyor, tığ birlikte gençlere envestisman yapıyoruz. Çoluk Çocuk da savaş ve hisse senedi yerine kıymet veriyor, bu beni mutlu ediyor. Puan kendisine değil ama sahada sunulan mücadeleden gurur duyuyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Takımın arı güveninin geldiğine işaret fail Aslan, “Başarabileceğimiz mantalitesini yakaladık, imdi elden 3 puanı görmek kaldı.” dedi.

Forvet oyuncusu Cengizhan Akgün ise geçen sezon kiralık adına gittiği Adıyaman’dan elan güçlenerek takıma döndüğünü belirtti.

Bando içinde seçme şeyin şu anda gür gittiğini dile getiren zerrin-siyahlı topçu, “Eğin sıralara gittiğimiz ahit rastgele öz daha gani olacak. Takım çalışmamız Cihat hocayla gayet kudretli gidiyor. Antrenmanlardan bilahare özel kendisine daima gol vuruşu çalışıyorum. Bunun dışında havari antrenörlerimizle alay malay salonda çalışıyorum.” diye niteleyerek konuştu.

“Artılarımız, egosuz ayrımsız takımız”

Alıntı tahtasının vabeste olduğunu dile getiren Akgün, şunları söyledi:

“Bu fırsatı dinç oyuncular olarak bizler artıya çevirmeye çalışıyoruz. Bu yüzden sistem elinden geleni fazlasıyla yapıyor. Nakıs yönlerimiz var ama müspet taraflarımız de ayn ardı edilmeyecek büyüklüğünde çok. Bu lige nitelik aksetmek, gürültülü ilam etmek ve camiamıza reva şekilde hareket etmek istiyoruz. Camiamızı adalet ettiği yere en gücük sürede yayımlamak amacıyla temas şeyi yapmaya çalışıyoruz. Artılarımız, egosuz tıpkı takımız, hep elinden mevrut sunma gani mücadeleyi yapmaya çalışıyor. Deminden oyuncular birbirini daha ferah tanıyor. Pozisyon olarak oyuncular derakap derakap maksut yere geliyor. Bence takım tıpkı sürpriz yapabilir, o potansiyel ve gönül var. İlerleyen süreçte 3’te 3, 5’te 5 yengi serileri geldiğinde kimsenin şaşırmaması geçişsiz. Bu topluluk, baziçe kendisine bunu yapıyor ama bire bir nev skora yansıtamadık.”

Orta düz oyuncusu Doğukan Emeksiz da takımın nokta tablosundaki yerinin ilerleyici haftalarda değişeceğine inandığını söyledi.

Ligin sunma çokça koşan ve mücadele eden takımlarından biri olduklarına değinen Doğukan, “İlerleyen haftalarda bunu puanlarla süsleyerek yukarıdaki yerimizi alacağız.” ifadelerini kullandı.

Share: