Eskişehir Adliyesinde şehit yakını, gazi, mânialı personeller ile muarefe ve el birliği toplantısı

Eskişehir Adliyesinde memur martir yakını, gazi ve engelli personeller ile tanışma ve dayanışma toplantısı düzenlendi.

Konferans salonunda düzenlenen toplantıya Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Mualla Yeldan, Cumhuriyet Altını Başsavcı Vekili Yunus Abdullah Toköz, alfabe işleri müdürleri, adliyede işyar martir yakını, gazi ve engelli personeller katıldı. Toplantıda mütekellim Cumhuriyet Başsavcısı Ulu Yeldan, toplantıya katılan sakat personellere hitaben, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sosyal bir oran olduğunu vurgulayarak, “Devletimiz engelli bireylerimizin topluluk hayatına katılması, yarayışlı, yaratıcı ve kendileri ile sevecen olmalarını ciddiye almaktadır. Devletimiz mânialı bireylerimizin ailelerine katkı sunarak kimseye kadın olmamaları üzere onlara branş angıç geriyor, önlerini açıyor” dedi.

Başsavcı Yeldan, konuşmasının devamında toplantıya katılan personeller ile ilgilendiren, gelişigüzel birinin hikayelerinin farklı olduğunu anlatım ederek, şehit yakını, gazi ve mânialı personellerin milletin genişlik kocaman değerlerinden olduklarını, bulundukları konumun devletin kendilerine verdiği değerin bire bir ifadesi olduğunu dile getirdi. Bütün alay malay Eskişehir’bile doğruluk muntazır insanlara fayda nail olmak, yardım sunmak üzere çalıştıklarını vurgulayan Başsavcı Yeldan, “Adliyemizde çağın gereklerine akıllıca bakım arz etmek üzere gelişigüzel çalışacağız. Bizim çalışmaktan başka bire bir yolumuz ve yöntemimiz namevcut. Milletimize gitmek için buradayız” dedi.

Şehit yakını, gazi ve sakat personeller üzere kısım kurulacak

Adliyede eskimemiş ayrımsız vahit oluşturduklarını açıklanan Başsavcı Yeldan, “Kurulum aşamasında olan büromuz martir yakını, gazi ve sakat personellerimiz ile ilgilendiren bakım verecek. Büromuzun kurulum aşamasında ve faaliyete geçtiği andan itibaren sizlerle enformasyon ederek önerilerinizi alacağız. Böylelikle hem vatandaşlara hem bile sizlere fayda icat etmek hesabına bu alanda çalışmalarımızı yürütmeye bitmeme edeceğiz” diyerek konuştu.

Toplantıda mütekellim Eskişehir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yunus Abdullah Toköz dahi martir yakını, gazi ve engelli personellerin her birinin değişik çok değerli olduğunu ifade ederek personellere hitaben, “Bizler sizin için buradayız. Sizlerin emrinizdeyiz” dedi.

Toplantının ardından toplantıya katılan martir yakını, gazi ve mânialı personellerin istek ve önerileri Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Mehabetli Yeldan eliyle dinlenilerek personel ile alay malay enformasyon edildi. – ESKİŞEHİR

Share: