Eskişehir haberleri: Eskişehir’de cankurtaran ekiplerine gelecek sürüş teknikleri eğitimi verildi

Eskişehir İl Cankurtaran Servisinde memur ekipler, ati sürüş teknikleri eğitimi sonrasında slalom gösterisi sundu.

İl Cankurtaran Servisi Başhekimi Dr. Veli Çalım Yaygı, Tevhit Endüstri Bölgesi’nde trafiğe sadık alanda düzenlenen etkinlikte, Afyonkarahisar, Kütahya ve Bilecik’in üstelik karışma olduğu bölgedeki ekiplere yetişek verildiğini söyledi.

Yılbaşından bu yana yaklaşık 100 kişinin emin ve müstakbel sürüş teknikleri konusunda eğitim aldığını tamlayan Yaygı, “Eskişehir özelinde bu eğitimlerin birlikte motosikletli ambulansların üstelik filomuza katılması ile vakaya muvasala süremiz 5 dakikanın altına inik durumda.” dedi.

Yaygı, Eskişehir’deki 41 istasyonda 698 personelin, 69 ambulansla görev yaptığını anlatım etti.

Bilecik’te vazifeli acil tababet teknikeri Nurseda Gülmez ise eğitimin çok mübarek geçtiğini dile getirerek, “Trafikte nelerle karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Burada bunları tecrübe etmiş olduk. Bize özgüven sağlamış oldu. Eğitimde genellikle aracın hakimiyeti ile ilişkin motosiklet bilgisi, zincir takmanın beraberinde parkurlar vardı.” diye konuştu.

Eskişehir 15. Havza Eğitim Bilimi Koordinatörü Ses Şahin de 2022 yılında 4 sefer cankurtaran sürüş teknikleri eğitimi düzenlediklerini, elçi 81 personelden 14’ünün karı olduğunu aktardı.

Etkinlik, yetişek düz personelin yaptığı slalom gösterisiyle sona erdi.

Share: