Eskişehir’de kadın futboluna ilişki artıyor

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Başkanı Ahmet Bingöl, şehirdeki karı futboluna özen çekerek, “Kadınlar dahi futbolun içerisinde olmalı ve desteklenmelidir” dedi.

TÜFAD Eskişehir Şubesi Başkanı Ahmet Bingöl, kentteki karı futbol branşına ilgiden ve ilçelerde özel yerine düzenlenen halı vadi turnuvalarının avantajlarından bahsetti. Içtimai iletişim araçları sebebiyle yetenekli sporcuların değme devir keşfedilmeye zahir olduğuna değinen Bingöl antrparantez kırsal bölgelerde yetişen çocukların spora isteklendirme edilmesi gerektiğine dikkat çekti. Amaçlarının gençleri keder alışkanlıklardan uzak tutup, tutkun veya kilitsiz küreksiz spor salonlarına yönlendirmek olduğunu dile getiren antrenör Bingöl, “Dünya sporuna uzlaşma sağlayarak kadın futboluna destek olmalıyız” şeklinde konuştu.

“Kadınlar üstelik futbolda olmalı ve desteklenmelidir”

Avrat futbolunun akıbet zamanlarda daha de iştiyak görmeye başladığını ifade eden Başkan Bingöl, “Eskişehir Büyükşehir Bilgisizlik ve Spor Kulübü, Eskişehirspor Eş Ayak Topu Takımı, Eskişehir Avangart Spor Kulübü, Eskişehir Çamlıca Gençlik ve Spor Kulübü ve Esentepe Spor Kulübü olmak amacıyla 5 tane bildiğim resmi kol var. Bu ekipler Türk eş futboluna milli sporcular yetiştirmekte ve muvaffakiyetli projelere imza atmaktadırlar. Tıpkı zamanda şehrin birlikte farkındalığını tasarruf etmek kadar bir görevleri var. Kadınlar hayatlarımızın değme alanında olduğu gibi ayak topu dahi olmalı ve desteklenmelidir” dedi.

“Teknoloji ile kudretli sporcular meydana çıkabiliyor”

“İlçelerimizde gelenekselleşen halı vadi ayak topu turnuvaları var” diyen Başbuğ Bingöl, “Turnuvalar ile insanlar şuurlu bire bir şekilde sosyalleşiyor ve spor ile iç içe kalabiliyorlar. Alelhusus kırsal bölgelerde ikamet fail çocukları spora yönlendirmeliyiz. Aralarından etli canlı yetenekler çıkabiliyor. Dünyanın neresinde olunursa olunsun günümüz teknolojisi, muvaffakiyetli sporcuları meydana çıkarabiliyor” diye niteleyerek tabir etti.

Eskişehir’deki acemi ayak topu liglerinin sair şehirlere göre çok daha geride ve egzersiz tesisi sorunu yaşadığına özen girmek isteyen Ahmet Bingöl, bahis ile alakadar olarak sözlerine şu şekilde bitmeme etti:

“Tor kümelerdeki ekipler maalesef ekonomik sıkıntılar ile boğuşuyor ve kulüplere gösterişli benzeri şekilde yük binmeye başladı. Mahalle kulüplerinin ayakta kalması haddinden fazla zorlaştı. Belediyeler destek verdikçe mücadelelerine bitmeme edebiliyorlar. Bu uzanım tek bağırsak acıcı değil. Egzersiz yapılış sıkıntısı çekiyorlar. Biz bu durumu seçkin vakitte yetkilere bildiriyoruz. Fakat düşünceleri farklı olan siyasiler bire bir araya gelemedikleri için bu hal süreci uzayabiliyor. Göreve mevrut insanlar dolgunca hatırlanmak istiyorlar ise bu üzere problemleri göz ardı etmemelidir.” – ESKİŞEHİR

Share: