Esmer yollarında format

Yağız yollarının imal, hizmet ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde kilolu gidilmesi, trafik meni ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün kat durumu bültenine bakarak, Ankara Çevre Otoyolu’nun Konya- Polis Akademisi kavşakları 14-18. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle otoyolun Konya istikameti ile Çankaya Kavşağı’nın Konya ortaklık kolu trafiğe kapatılarak ulaşım farklı istikametten iki cepheli sağlanıyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Kırşehir Kavşağı-Ağaçören bağlantı yolunun 1-3. kilometrelerinde üstyapı tamir çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu sebeple bağlantı yolunun Kırşehir istikameti trafiğe kapatılarak, erişim özge istikametten iki cepheli sürdürülüyor.

Beyşehir- Seydişehir yolunun 9-13 ve 22-31. kilometrelerindeki yapım çalışmaları zımnında ulaşıma bölünmüş yolun tıpkısı bölümünden iki cepheli cevaz veriliyor.

Kangal-Alacahan- Hekimhan yolunun 15-17. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik meni ve işaretçilerine ilgi etmeleri gerekiyor.

Korkuteli-Elmalı yolunun 26. kilometresinde patlatmalı yapım çalışması cihetiyle zaman 13.00-15.00 saatlerinde yol aralıklarla trafiğe kapatılacak.

Nevşehir- Ürgüp yolunun 16-18. kilometrelerindeki yapım çalışmaları zımnında muvasala kontrollü sağlanıyor.

Kastamonu-Ilgaz- Çankırı yolunun 71. kilometresindeki Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli’nde bakım, tamirat ve kovanlık çalışmaları zımnında saat 18.00’e büyüklüğünde Çankırı-Kastamonu istikametindeki sol tüpte muvasala bir tane şeritten gerçekleştirilecek.

Lapseki-Çanakkale- Ezine yolunun 2-3. kilometrelerinde seviyeli gaga çalışmaları sebebiyle uç kolları trafiğe kapatılarak, sürücüler mütenavip güzergahlara yönlendirilecek.

Malatya-Akçadağ- Elazığ yolunun 52-53. kilometrelerinde (Kapıkaya mevkisi) imal çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü devam ediyor.

Hopa-Borçka- Artvin yolunun (Borçka-Artvin kesimi) 47-65. kilometrelerindeki 11 tünelde sililik çalışması zımnında zaman saat 18.00’e kadar muvasala bir tane şeritten kontrollü sürdürülecek.

Share: