Evi yıkılan ve yakınlarını kaybeden sürücü afetin geçmiş günü Edirne’den Hatay’a tırıyla müzaheret taşıdı

Elverişsiz dışına yükünü boşalttıktan bilahare depremi Kapıkule Temel Kapısı’nda öğrenen Hataylı taşıtçı, memleketine Edirne’da benzeri süre bekleyip tırına yüklediği yardımları da götürdü.

Alınan bilgiye göre, tır sürücüsü Mehmet İşlek, 6 Şubat’ta meydana mevrut Kahramanmaraş merkezli, 11 ili etkileyen depremleri Türkiye’ye methal yaptığı Kapıkule Çizi Kapısı’nda öğrendi.

Yardımların hazırlandığı Edirne Atatürk Hars Merkezi’ne giden İşlek, Hatay’a yardımı fahri yerine götürebileceğini söyledi.

Bir müddet tırın dolmasını muntazır İşlek, yardımları götürdüğü memleketinde evinin yıkıldığını, yakınlarının hayatını kaybettiğini gördü.

Gürkan, acısını bastırıp müzaheret için çabalayan şoförle diyaloğunu anlattı

Edirne Şehremini Recep Gürkan, bölgede arama istirdat çalışmalarına katılan itfaiye aracı ekiplerini ziyaretinde personelini kutlama etti, tıpkısı maaşla ödüllendirileceklerini dile getirdi.

Pek çok kahramanın kıyamet esnasında canla başla çalıştığına vurgu özne Gürkan, bu kahramanlardan birisinin de Hataylı Mehmet İşlek olduğunu söyledi.

Hatay’da evi yıkılan ve yakınlarını depremde kaybeden tır şoförü Mehmet İşlek’in memleketine tırıyla Edirne’den arkalama taşıdığını tamlayan Gürkan, “Müzaheret noktasında dolan tırın yanına indim, namına başsağlığı diledim. Çok üzgündü. ‘Tırın dolmasını illet bekledin?’ dedim. ‘Onları kaybettik, yaşayanlara faydamız olsun diye niteleyerek bekledim.’ dedi. Böyle insanlar var, şükran duymamak elde değil.” diye niteleyerek konuştu.

AA muhabirinin telefonla ulaştığı tır şoförü İşlek ise depremin peşi sıra ailesine aynı müddet ulaşamadığını aktardı.

Edirne’de yardım tırı yüklenmesini beklediği tam ailesiyle görüştüğünü belirten İşlek, şunları anlattı:

“Hatay’de karı apartmanımızın yıkıldığını yengemi, kardeşimin eşini ve yeğenimi kaybettiğimi öğrendim. Çok üzüldük. Tanrı rahmet eylesin. Edirne’dahi tırı yüklendikten sonraları Hatay’a yardımları ulaştırdım, elan sonra cenazelerimizi defnettik. Allah bir daha yaşatmasın. Tır şoförleri yerine yardımları bölgeye tam ulaştırdık. Tanrı devletimizden, milletimizden razı olsun.”

Share: