Fahrettin Koca: ‘Health Türkiye’ Bina Markasıyla Ülkemizi Global Benzeri Sağlık Üssü Haline Getirme Hedefimiz Var

ENES DUYGUSAL ÖZMEN

Afiyet Bakanı Fahrettin Kayırıcı, ” Türkiye, son 20 yılda, başta keyif atılmak için metin çokça alanda çığır açan gelişmeler kaydetti. ‘Türkiye Yüzyılı’ hedefi çerçevesinde, esenlik turizminde, ‘Health Türkiye’ yapı markasıyla ülkemizi global tıpkı keyif üssü haline getirme hedefimiz var. Sağlık alanındaki gelişme ivmemiz, çabucak halkımızın en nitelikli afiyet hizmetlerine erişimini sağlamakla kalmadı, bizi sağlıkta küresel tıpkısı oyuncu konumuna bile taşıdı” dedi.

Fahrettin Insan, bire bir sıra ziyarette yatmak üzere bugün Niğde’ye geldi. Niğde Valiliği’ni musahabe fail Koca, burada yaptığı açıklamada, “Başlattığımız Beyaz Zehir Islah sebebiyle sistemimiz daha ateş parçası olacaktır. Biliyorsunuz, 85 bin açıktan atama yapacağımızı ilan etmiştik. İlk etabı kendisine 31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz kaptan yayınlamak için önümüzdeki hafta ÖSYM’ye gönderiyoruz. 11 bin 317 daim iştirakçi alımı üzere da İŞKUR’a listelerimizi gönderiyoruz. Toplamda ilk etapta 42 bin 500 kişi alacağız. Mülakat yapmaksızın direkt tayin yapacağız. Hızlı Hızlı ardından ikinci girişim ilanına çıkılacak. Ayrıca çekicilik içi ve havadan 4 bin 924 sözleşmeli nasıp çalışmalarımız sürüyor. Bildirme geç sülale ayında ilana çıkacağız” diye niteleyerek konuştu.

“VATANDAŞLARIMIZA DAHA İYİ ŞARTLARDA HİZMET VERECEĞİZ”

Fahrettin Herif, şunları söyledi:

“Bugün, Niğde ilimizin esenlik imkanlarını korumak, tamamlamamız gereken noktaları ve yapabileceğimiz katkıları durumunda yok etmek, Niğdeli hemşerilerimizle özlem sarmak amacıyla buradayız. Bildiğiniz kabilinden, Türkiye’yi karış karış gezerek afiyet altyapımızı, çalışanlarımızın koşullarını ve keyif hizmetimizi güçlendirmeye çaba ediyoruz. Bu gayretimiz, pandemi döneminde de kesintiye uğramadı. Kül enerjimizi, halkımızı henüz metin tıpkı geleceğe taşıma hedeflerimize yöneltiyoruz. Beş Altı ilk Sayın Valimiz Mustafa Belletici ile genel bire bir değerlendirme yaptık. Niğde’nin sağlıkta geldiği noktayı ve özellikle esenlik yatırımlarımızı değerlendirdik. 2002 yılından bugüne toplanmış 30 sağlık tesisi yatırımını tamamladık. 400 yataklı Niğde Eğitim Bilimi Araştırma Hastanemizin inşaatına bir lahzada bitmeme ediyoruz. 2023 yılında, hararetli teknolojik altyapısıyla modern tıpkısı hastanemizi Niğdeli hemşerilerimizin hizmetine sunmuş olacağız. Ulukışla Sosyete Sağlığı ve Familya Sağlığı Merkezi inşaatımızı bu kamer böylelikle tamamlıyoruz. Envestisman programımızda bulunan 250 yataklı vagon Bor Hikmet Tedavi Hastanemizin projelerini tamamlayarak 27 Ocak 2023 haset ihalesini yapacağız. Antrparantez Niğde Dudak ve Diş Hastanemizin proje çalışmalarında sona geldik. Bunun ihalesini da benzeri tarihte, 27 Sülale’ta yapacağız. Çamardı İlçe Hastanemizin arsasını belirledik, proje ihalesini yaptık, önümüzdeki gücük ay ayında yapım ihalesini yapacağız. Sülale sağlığı merkezi, toplum sağlığı merkezi kabil bir nice birinci basamak esenlik yatırımlarının birlikte inşasına, projelendirilmesine, planlamasına devam ediyoruz. Bu yatırımlarımızla birlikte Niğde’mizin afiyet altyapısını elan de güçlendirmiş ve vatandaşlarımıza daha ongun şartlarda hizmet vermiş olacağız.

“KAVUŞMA YAPMAKSIZIN ATAMA YAPACAĞIZ”

Türkiye, serencam 20 yılda, başta sağlık tutmak üzere kavi çok alanda çığır açan gelişmeler kaydetti. ‘Türkiye Yüzyılı’ hedefi çerçevesinde, keyif turizminde, ‘Health Türkiye’ yapı markasıyla ülkemizi küresel benzeri esenlik üssü haline getirme hedefimiz var. Esenlik alanındaki evolüsyon ivmemiz, yemeden içmeden halkımızın yer nitelikli afiyet hizmetlerine erişimini sağlamakla kalmadı, bizi sağlıkta toptan tıpkısı aktör konumuna bile taşıdı. Zaman Türkiye, insanına sunu degaje kapsayıcılıkta ve sunu macerasız şekilde erişebildiği, bildirme nitelikli keyif hizmetini sunabilen ender ülkelerden birisi haline geldi. Pandeminin etkisinde sabık sonuç üç yılda birçok gelişmiş ülkenin sağlık sistemleri katre olurken dimdik ayakta duran keyif sistemimiz, başarının sağlam temeller üstünde yükseldiğini gösterdi. Başlattığımız Beyaz Zehir Islah sayesinde sistemimiz daha etkili olacaktır. Sonuçlarının gelişmemiş zamanda vatandaşlarımıza yansıyacağına inanıyorum. Biliyorsunuz, 85 bin açıktan tayin yapacağımızı car etmiştik. İlk etabı namına 31 bin 317 kişinin alımı amacıyla kılavuz gemisi yayınlamak amacıyla önümüzdeki hafta ÖSYM’ye gönderiyoruz. 11 bin 317 daim işçi alımı üzere dahi İŞKUR’a listelerimizi gönderiyoruz. Toplamda önceki etapta 42 bin 500 yaşama alacağız. Telaki yapmaksızın doğrudan nasıp yapacağız. Anında ardından ikinci hamle ilanına çıkılacak. Ayrıca gurur içi ve havadan 4 bin 924 kontratlı atama çalışmalarımız sürüyor. Bildirme geç familya ayında ilana çıkacağız.”

Share: