Fellah turistler Trabzon’da yaklaşık 10 tün kalıyor, birey başı 110 dolar harcıyor

Trabzon Turizm Konseyi ve Trabzon Tecim ve Uran Odası’nın turistlere yönelik yaptırdığı ankete göre Arap turistler Trabzon’da kestirmece 10 gece kalıyor, gönül başı 110 dolar harcıyor.

Trabzon Hava Meydanı Aut Hatlar Terminali ve otellerde 104’ü avrat doğmak için 200 Birleşik Zenci Emirlikleri, Bahreyn, Kuveyt ve Suudi Arabistan vatandaşlarına müteveccih yapılan ankette averaj günlük harcamaları, ortalama geceleyin konaklamaları, muvasala tercihleri, Trabzon’u araştırma yöntemleri, ziyaretten memnuniyet derecesi, şikayet ve önerileri soruldu. Ankete katılanlar Trabzon’da averaj 9,61 tün konaklarken, ziyaretçilere ailelerinden sayı farkı 5 yahut 6 kişi zevcelik etti. Sormaca sonuçlarına göre yabancı turistlerin Trabzon’da konaklama hariç günce gönül başı averaj 110 dolar gider yaptığı belirlendi.

Daha haddinden fazla bacanak ve akraba tavsiyesi ile geliyorlar

Ankete katılanların yüzdelik 36’sı Trabzon’a bacanak yahut akraba tavsiyesiyle, yüzdelik 24’ü ise toplumsal medyadan görerek geldiklerini vurguladı. Katılımcıların yüzde 62’si Trabzon’a ilk kez geldiklerini, yüzdelik 64’ü iktisat sınıfı bağan bütçeli havayolunu yeğleme ettiklerini belirtti.

Gündüz Feneri turistlerin yüzde 93’ü Trabzon’dan mutlu ayrılıyor

“Trabzon ziyaretiniz için umumi sevinme dereceniz nedir?’ sorusuna ankete katılanların yüzde 53’ü mutlu, yüzdelik 40’ı ise haddinden fazla kıvançlı olduklarını belirterek gelenlerin yüzde 93’ü Trabzon ziyaretlerinden memnun ayrıldığı tabir etti.

Trabzon’a rahat etmek için geliyorlar

Ankete katılanların yüzdelik 98’i soluklanmak için Trabzon’u yeğleme ettiğini belirtirken, Trabzon’da karşılaştıkları sorunları; “Havalimanı epey, otel sayısı muallel, otel odaları elverişsiz, göçüm sorunu var, restoranların fiyatları faziletli, açar kiralama sorunu bulunuyor, iletişim sorunu var, yabancı kurgu bilinmiyor” adına sıraladı.

Ankete katılanlar Trabzon’un olumlu buldukları yönlerini ise “İnsanları munis, yardımsever ve güler yüzlü, doğası ve havası adamakıllı, aksata olanakları fazla ve fiyatlar uygun, Uzungöl balaban tıpkı nokta, şehir temiz, nitelikli kafe ve restoranlar bulunuyor” diyerek görüş belirtti. – TRABZON

Share: