FETÖ’nün finansal yapılanmasına yönelik operasyonda 623 bakı

FETÖ’nün finansal yapılanmasına yönelik güzeşte 59 ilde başlatılan ‘Gazi Turgut Arslan Operasyonu’nda gözaltına alınan sakil sayısı 623’e çıktı. Operasyonda ayrıca, kestirmece 20 milyon TL değerinde döviz ve değerli ile çok sayıda örgütsel malzeme ele geçirildi.

Inanma Umumi Müdürlüğü, FETÖ’nün mal yapılanmasına yönelik evvel 59 ilde 704 şüpheliye müteveccih ‘Gazi Turgut Arslan Operasyonu’ başlattı. Operasyonda şu anne kadar 623 nihan/kurye gözaltına alınırken, 81 şüphelinin yakalanmasına yönelik icraat bitmeme ediyor. Gözaltına alınan şüpheliler beyninde; 4 hekim, 4 sarıklı, 2 lavta, 2 uygulama siper memuru ile 1 bili istihzar ve kontrol işletmeni girmek için toplamda 13 etkin kamu çalışanı bulunuyor.

Operasyonda, kestirmece 20 milyon TL mesabesinde döviz, zer ve haddinden fazla sayıda örgütsel dijital malzeme ele geçirilirken; elde edilen verilerin incelenmesine, örgütün güncel/muzlim yapılanmasında fariza düzlük diğer teşekkül mensuplarının tespitine müteveccih çalışmaların devam ettiği belirtildi.NEDEN TURGUT ASLAN’IN İSMİ VERİLDİGazi 1’inci Derslik Itimat Müdürü Turgut Arslan (60), 1981 yılında Polis Güçleri Kolejinden, 1985 yılında Polis Güçleri Akademisinden dereceyle mezun olduktan sonraları  saha komiseri yardımcısı olarak göreve başladı. Bursa, Bingöl, Marsilya/ Fransa Başkonsolosluğu, Ankara, Yozgat ve Tunceli ile Güvenlik Umumi Müdürlüğü’nün değişik birimlerinde fariza yapan Aslan, 2014 yılında Emniyet Umumi Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı namına atandı. Görevi süresince yıldırı örgütleriyle mücadele fail Aslan, FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki çarpış girişimine kadar bu görevini başarıyla yürüttü. 15 Orak Ayı’da darbeciler aracılığıyla Cingöz Umumi Komutanlığında denyo alınan Arslan, başından vurularak güç yaralandı ve geçirdiği operasyonlarla hayata tutunarak ‘gazi’ unvanı aldı. Arslan’a ayrıca, 15 Orak Ayı’da milli kaime ve demokrasiyi bakmak amacıyla gösterdiği savaş dolayısıyla Azamet Övünme Madalyası verildi. Şu anda Cumhur Reisi Başdanışmanı olan Turgut Arslan’ın ismi, FETÖ’ye alın yürüttüğü kahramanca ve fedakarca mücadele nedeniyle operasyona verildi.

Share: