FETÖ’ye müteveccih Gazi Turgut Arslan Operasyonu’nun detayları ortaya bundan sonra

FETÖ’ye yönelik Gazi Turgut Arslan Operasyonu’nun detayları ortaya imdi

Örgüt üyelerinin eskimemiş emek sistemini polis güçleri böyle çökertti

Yurt dışından mevrut paraları örgüt mensuplarına dağıtan finansörleri polis tek biricik tayin etti, peşi sıra yakaladı

AFYONKARAHİSAR – Fetullahçı Terör Örgütüne yönelik Afyonkarahisar’da ile alay malay 59 ilde eş zamanlı kendisine gerçekleştirilen Gazi Turgut Aslan Operasyonu kapsamında gözaltına alınan 22 şahsın örgütün ayakta kalması amacıyla finans sağladıkları ve hele elverişsiz dışından mevrut paraları kentteki örgüt mensuplarına dağıttıkları ortaya daha çok.

59 ilde eş anlı yerine gerçekleştirilen operasyonun Afyonkarahisar’daki ayağı İl Emniyet Müdürlüğüne merbut Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaş Idarehane Müdürlüğü koordinesinde Terörle Uğraş Büro Müdürlüğü ve sair birimlerin sağladığı destek ile gerçekleştirildi. 22 kişinin gözaltına alındığı operasyonda 8 ay önce başlatılan beceri ve fiziksel takiplerin ardından geçmiş düğmeye basıldı. Operasyonda ilkin belirlenen çok sayıda adrese eş zamanlı baskınlar düzenledi. Baskınlarda yapılan aramalar ise polis kamerasına tarafından her an anahtar altına makbuz. Aramalarda teşekkül yöneticilerinin lağvolmak için güçlükle dışından gönderdikleri paraları sakladıkları yerler ise hepyek ortaya çıkardı. Şahısların paraları evlerinde metruk eşyaların arasına zulaladıkları bazılarının ise zarflar içerisinde taşıdıkları ortaya artık. Operasyonda 140 bin 300 TL, 10 bin 541 dolar, bin 710 Euro, 6 skor Ata altını, 9 sayı çeyrek altın ve 3 skor yarımlık ele geçirildi.

Örgütün serencam emek sistemi operasyonla afişe edildi

Operasyonda gözaltına alınan kişilerin mesai sistemleri da açıklanmış edildi. Buna göre, sınırlı dışından gönderilen paraların genel ağ enformasyon programları üzerinden Anadolu’da kentlere dağıtımının sağlandığı belirtildi. Bir birlerini tanımayan kişilerin mülk alışverişlerini genel ağ üzerinden görüşmelerin peşi sıra kendilerine bildirilen TC etiket numaraları konusunda banka ATM’lerine yatırdıkları, ara sıra birlikte elden tasdik ettikleri kaydedildi. Şahısların bu sayede örgütü ayakta tutmaya çalıştıkları ve alelhusus kamudan ihraç olan teşekkül mensuplarına bu sayede dirimlik sağladıkları belirtildi.

Gözaltına alınan 22 kişinin emniyetteki işleri devam ediyor.

Öte yandan, yapılan beceri takiplerde teşkilat üyelerinin mülk transferlerinde kullandıkları ATM’ler bile yaptıkları işlemleri ise anbean pusat altına makbuz.

Share: