Fistül suyu amansız hastalık hastalarına şifa olacak

Akarca suyu kanser hastalarına onma olacak

TOKAT – Tokat’ta kâin fistül sularının cilt kanseri ilmî verilerle ortaya konuldu.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde Akademisyen Prof. Dr. Bilgili Hilal Çadırcı, Reşadiye ve Sulusaray akarca sularındaki maddenin egzamaya ve romatizmaya ongun gelmesi nedeniyle araştırı çalışması yaptı. Çadırcı, sudaki enerjik maddeden yola çıkarak yaptığı araştırı sonucu kap kanserinde kanserli hücrelerin akarca suyunun etkisiyle öldüğünü tespit etti. Projenin yazı çalışmasını bütünleyen Çadırcı, suyun umar endüstrisinde kullanma hakkını kabul etmek üzere nişancı başvurusu yaptı.

Kaplıcada bulunan bir madde tuzlu balgam ve cilt kanseri hangi mebzul geliyor

Kaplıca suları konusunda asistanken icraat yapmaya başladığını tamlayan Çadırcı, “İzmir’üstelik ve Almanya’bile sıcakta işlek mikroorganizmalar konusunda çalıştım. Tokat’a geldikten bilahare de Sulusaray kaplıcasının egzamaya çok ongun geldiğini duydum. Suda ne üzere canlı maddeler, bileşikler var ki bol geliyor diye iş yaptık. Yani normalde minerallerle ilgilendiren mamul çok emek var. Amma biz mineraller değil birlikte apayrı kimyasallar, bileşikler var mı diye niteleyerek proje hazırladık. Projesinin sonucunda 20 mezuniyet elan hareketli olan benzeri mürekkep elde ettik. Bununla ait yapmış olduğumuz mesai sonucunda nişancı başvurusu yaptık, sonuçlanmasını bekliyoruz. Bu say sonucunda Sulusaray kaplıcasında mevcut tıpkı maddenin deri kanserine dolgunca geldiğini bulmuş olduk. 5 yıl önce yaptığımız bu çalışmada aradan güzeşte süreçte mukavim çokça olumlu tepkiler dahi aldık. Suyu kullanıp müspet dönüşler yapanların oldu” diye niteleyerek konuştu.

Sivas’taki balıklı kaplıcalardaki balıkların faydası kabil

Sivas’taki kaplıcadaki balıklar ile hastaların felah bulduğuna dikkat calip Çadırcı, “Sulusaray kaplıcasında balık yok. Ama toprağın yapısından kaynaklı, suyun yokuş yolu üzerinde geçtiği yerlerdeki mikroorganizmaların üretmiş olduğu ürünler, muhtelif bileşikler iyileşmeye yarar sağlıyor ” ifadelerini kullandı.

Kaplıca suyu içilerek iflah bulunuyor

Fistül suyunun içilebildiğini ifade fail Çadırcı, açıklamalarına şöyle bitmeme etti: “Sulusaray kaplıcasının suyu içilebiliyor. Onu içip iyileştim diye niteleyerek olumlu dönem yapanlar oldu. Zira melonun organları de etkiliyor. Hoppadak aut organlar değil. Yani kap kanseri dediğimiz antlaşma hemen ten dış satıh kabil düşünülüyor. Ama iç organların yüzeyi de sonuçta deriyle ciltli. Reşadiye kaplıcasının suyu içilmiyor.Share: