Galibiyet Ultra Maratonu’nda dördüncü aktarılma tamamlandı

Şişman Galibiyet’in 100. yılı dolayısıyla planlı Galibiyet Ultra Maratonu’nda dördüncü periyot tamamlandı.

Nef Vakfı vasıtasıyla bu yıl ilk defa planlı ve Nazik Hücum rotasını izleyen dünyanın sunu stabil ve manalı maratonlarından “Galibiyet Ultra Maratonu”nun dördüncü haset sona erdi.

Salihli Martir Fevzi Tüzünalp Şehitliği’nden başlayan koşun, Turgutlu Şehitliği’nde tamamlandı.

Büyük Tecavüz’un 100. yılında Afyonkarahisar Kocatepe Anıtı’ndan başlayan maratonun dördüncü gününde sporcular, 60 kilometre koştu.

Utku Ultra Maratonu, yarın Turgutlu-Kemalpaşa, alışveriş haset ise Kemalpaşa-İnciraltı güzergahında bitmeme edecek ve İzmir Cumhuriyet Altını Meydanı’nda tamamlanacak.

Maratonun katılımcılarından Mahmut Çetince, ilk 3 günde 190 kilometre koştuklarını belirterek, “Bugün bile 60 kilometre koştuk. Şu asıl büyüklüğünde 250 kilometre katettik. İlk 3 periyot Afyonkarahisar ve Kütahya’da savaşın yaşandığı bölgedeki şehitliklerimizi dolaştık. Zaman Salihli’den Turgutlu’ya geldik. Erte Turgutlu’dan Kemalpaşa’ya gideceğiz. Sonuç dönme ise İnciraltı’nda Cumhuriyet Altını Meydanı’nda koşumuzu tamamlayacağız. Herkesi İzmir’e bekliyoruz, akıbet günkü koşumuzda yanımızda olup bize destek vermelerini istiyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Share: