Gamze Akkuş İlgezdi: “Akp’nin Sağlık Sisteminin Çöktüğünü Görüyoruz”

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Gamze Atmaca İlgezdi, “AKP’nin halkımızın arz esas herif hakkı olan keyif hizmetlerinden intifa hakkını engelleyen keyif sisteminin çöktüğünü görüyoruz. CHP iktidarında bizler kamucu esenlik sistemini getireceğiz. Sağlık alanında bu kötü gidişe imdi son vereceğiz. Asıl herif hakkı olan sağlık hakkına erişimini kolaylaştıracak, hızlandıracak ve nitelikli ayrımsız halde kamucu politikalarımızla halkımıza sunacağız” dedi.

CHP Umumi Başkan Yardımcısı ve İstanbul Mebus Gamze Atmaca İlgezdi, AKP iktidarı döneminde afiyet sisteminin alarm verdiğini, sistemin çöktüğünü araz. Konuyla ilişkin bugün açıklama eden Atmaca İlgezdi, şunları söyledi:

“BUGÜN TAKAT SINIRI SİSTEMİ İLE SAĞLIK HİZMETLERİNİN TIKANDIĞINI BILCÜMLE BİRLİKTE GÖRÜYORUZ, YAŞIYORUZ”

“Esenlik sistemi alarm veriyor. Sağlıkta Inkılap Sistemi’ni hayata nâkil AKP iktidarı, kamucu sağlık sistemini namevcut etti. Bugün takat siniri sistemi ile esenlik hizmetlerinin tıkandığını bütün alay malay görüyoruz, yaşıyoruz. Hekimler ve keyif çalışanlarının itibarsızlaştırıldığını, seçme ne büyüklüğünde Esenlik Bakanı başarim sistemine son verdiklerini açıklasa da getirdikleri düzenleme elden ve hemen bu sisteme yapılan aynı makyajlamadır, teessürat devam ediyor zira. AKP’nin paran büyüklüğünde esenlik hizmeti sürecine baktığımızda sistemin döviz artışları dolayısıyla tıkandığını, iyileştiren malzemelerin bulunamadığını, bu yüzden ameliyatların yapılamadığını ve yurttaşlarımızın ağır mağduriyetler yaşadığına şahit oluyoruz. Hele görüntüleme hizmetleri, düşünce cerrahi, önsezi soy cerrahisi, ortopedi ameliyatları kırıcı derecede aksamakta, soruna dönüşmekte, belirsiz sürelere ertelenmekte.

“SAĞLIK HAKKINA ERİŞİMİNİ KOLAYLAŞTIRACAK, HIZLANDIRACAK VE KAMUCU POLİTİKALARIMIZLA HALKIMIZA SUNACAĞIZ”

Düşünün müstacel bire bir durumunuz var tıpkısı MR evet bile tomografi çektirmeniz gerekiyor. Bunun üzere bildirme erken alabileceğiniz termin 3 ile 6 kamer arası değişiyor. Bu yüzden önlenebilir olacak hastalıklarda ne eyvah kim tedavi süreci gecikiyor, uzuyor. Cihaz yokluğundan hayati us ve önsezi ameliyatları dahi yapılamıyor. Duygu ve düşünce pilleri bulunamıyor. Ortopedide de ebat çokça ayrımlı değil, orada de dokunaklı aynı tabela var. Hastalar bunaltıcı sakatlıklarla yüz yüze zira ortopedik implantları yapılamıyor. Esasen format berenarı korkulu. AKP’nin halkımızın sunu ana kayırıcı hakkı olan afiyet hizmetlerinden faydalanma hakkını kırıcı esenlik sisteminin çöktüğünü görüyoruz. CHP iktidarında bizler kamucu afiyet sistemini getireceğiz. Keyif alanında bu keder gidişe çıktı serencam vereceğiz. Asıl insan hakkı olan esenlik hakkına erişimini kolaylaştıracak, hızlandıracak ve kaliteli tıpkısı halde kamucu politikalarımızla halkımıza sunacağız.”Share: