Gaziantep ALG Spor, Avrupa’da sahaya çıkıyor

Gaziantep SU YOSUNU Spor, Avrupa Kadınlar Şampiyonlar Ligi 1. Cevelan ilk maçında oynayacağı Brann maçı hazırlıklarını tamamlayarak karşılaşma saatini beklemeye başladı.

Turkcell Kadınlar Futbol Süper Ligi 2021-2022 sezonunu böke yerine tamamlayan ve Avrupa Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde uğraş etmeye doğruluk kazanan Gaziantep SU YOSUNU Spor, evvel maçına ferda çıkıyor.

Avrupa’birlikte ülkemizi hile edecek olan Gaziantep ALG Spor, Kadınlar Futbol Şampiyonlar Ligi geçmiş maçında erte saat 18.00’de Norveç ekibi SK Brann ile yüz yüze ati. Norveç ekibinin de onaylama vermesiyle birlikte Gaziantep ALG Spor – SK Brann maçı Sırbistan’ın Subotica şehrinde oynanacak.

Son hazırlıklarını bugün yaptığı faaliyet ile bütünler Sarı-grili mızıka, maç saatini beklemeye başladı. SU YOSUNU Spor, ferda karşılaşacağı Norveç ekibi Brann’ı geçmesi halinde 21 Ağustos’ta bu kat Sırbistan ekibi Subotica ile tekrar deplasmanda karşı karşıya gelecek.

“İnanıyoruz, başaracağız”

Gaziantep SU YOSUNU Spor Kulübü Başkanı Uca Gözcü, Şampiyonlar Ligi eliminasyon 1. turunda erte karşılaşacakları Brann maçına hazır olduklarını belirterek, “Çokça gür hazırlandık, heyecanlıyız. İki mevsim evvel ilk defa katıldığımız Şampiyonlar Ligi’nden talihsiz benzeri şekilde elenmiştik. Bu nöbet inanıyoruz, başaracağız. Kadromuza haddinden fazla ongun esame kattık, çok iyi hazırlandık ve teknik ekibimiz, oyuncularımız maçı bekliyoruz. Brann zorlu aynı rakip, cılız mümteni amma tığ dahi kollektif ayak topu oynayan aynı takımız, beceri kol ve oyuncularımıza güveniyoruz. İnşallah evvel Brann’ı, ardından dahi 21 Ağustos’bile Subotica’yı eleyerek şampiyonlar liginde yolumuza devam edeceğiz” diye niteleyerek konuştu. – GAZİANTEP

Share: