Gaziantep FK, Hatayspor deplasmanından ongun sonuçla ayrılmayı hedefliyor

Gaziantep FK, Spor Kaba But Süper Lig’in 3. haftasında deplasmanda oynayacağı Atakaş Hatayspor karşılaşmasından dolgunca aynı sonuçla ayrılmayı hedefliyor.

Gaziantep FK Maharet Direktörü Erol Keder, alıştırma öncesi gazetecilere, geçen haftaki MKE Ankaragücü maçındaki oyundan memnun olduklarını söyledi.

Transfer döneminde aralarına katılan oyuncuların takıma uyarlanmış olmaya başladığını ifade eden Keder, “Biraz alıntı henüz yapmayı düşünüyoruz. Yollarımızı yarmak isteyip ayrılamadığımız arkadaşlarımız de var. 8 Eylül’e büyüklüğünde alıntı dönemi devam ediyor ve serencam güne kadar hangi gerekiyorsa yapacağız. Umudumuz, henüz ongun bire bir seviyeye gelebilmek ve şu zaman iyi gidiyoruz.” dedi.

Bulut, Atakaş Hatayspor’un geçen sezon ki kadrosunun şişman bire bir kısmını koruduğunu belirtti.

Akataş Hatayspor’un defansa mehabetli takviyeler yaptığına dikkati çeken Bulut, şöyle bitmeme etti:

“Birbirini haddinden fazla gür tanıyan tıpkısı takıma alın oynayacağız. Karşımızda özellikle özlük evinde da ongun oynayan tıpkısı topluluk var. Burada yetişkin olan rakibin hangi yaptığından ziyade bizim ne yaptığımız ve hangi yapacağımızdır. O yüzden çalışmalarımızı ona yönelik yapıyoruz. İnşallah Hatay deplasmanından umduğumuz sonuçla kafasız döneriz. Bu sene da 4’lü cümle oynuyoruz. Stoperlerimizin daha gani motive olması gerekiyor. Sabık sene yaşadığımız sorunları gideriyoruz. Savunma anlamında takımımız bol işler yapıyor, hücumdaki arkadaşlarımız defansa destek sağlarsa henüz ferah tıpkı görünüş sağlayacağız.”

Antrenman

Gaziantep FK, Spor Bacak Süper Lig’in 3. haftasında 20 Ağustos Cumartesi haset deplasmanda karşılaşacağı Atakaş Hatayspor maçının hazırlıklarını sürdürdü.

Ustalık direktör Erol Keder yönetiminde pakt tesislerindeki antrenman ısınma ve bütünüyle çalma çalışmalarıyla başladı.

Çift kermen maçla tamamlanan idman 1 saat 35 zaman sürdü.Share: