Gaziantep merkezli 4 ilde dolandırıcılık operasyonunda 10 zanlı gözaltına makbuz

Gaziantep merkezli 4 ilde planlı dolandırıcılık operasyonunda 10 yabansı yakalandı.

İl Açıkgöz Komutanlığı Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, çoğunluğu Gaziantep kalkmak üzere Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis’teki 30 besicinin 312 büyükbaş ve küçükbaş hayvanı alınarak parasının ödenmeden başkalarına satılması konusunda mücahede başlattı.

Bu kapsamda ustalık ve fiziksel takip fail ekipler, kendilerini vazifeli ve zahmetli namına tanıtarak besicilerin hayvanlarını alan ve 5 milyon teklik üstünde zarara uğratan zanlıları tayin etti.

Eş zamanlı 4 kentte belirlenen adreslere işler düzenleyen ekipler, 10 zanlıyı yakaladı.

Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

Mağdur besiciler ise İl Cingöz Komutanlığına gelerek şikayetçi oldu.

Mağdurlardan 58 yaşındaki Baylan Örgün, AA muhabirine, 2 kocabaş hayvanı üzere dolandırıcılarla 60 bin lirada anlaştıklarını belirterek, “Mülk amacıyla kendilerini aradık, ‘gidin’ dediler. Paramızı vermediler, biz da jandarmaya gelerek şikayette bulduk. Tanrı jandarmadan razı olsun.” dedi.

Kilis’in Musabeyli ilçesinden gelen Arzulu Atmaca ise dolandırıcıların internet üzerinden kendilerine ulaştıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

“Hafta sonu geldiler, kesit yapıp fiyatta anlaşıldı. Vezneci hesap numarası gönderdik ve bize dekont gönderildi. Alışveriş günü olduğu ve bizim dahi başımıza böyle benzeri husus gelmediği için paranın gönderildiğini düşündük. Mülk ‘pazartesi günü gelir’ dediler ve hayvanımızı götürdüler. Gücük Ay ayından bu yana paramızı alamıyoruz. Zaman dolandırıcı kadro yakalandı.”Share: