Gaziantep Valisi Davut Gül’den bıçaklı kavgada yaralanan kişiye görüşme

Gaziantep Valisi Davut Gül, eski periyot yaşanan bıçaklı kavgada yaralanan Hamit Felek’ı ülfet etti.

Vali Gül ve İl Güven Müdürü Mustafa Emre Başkan, Eyüpoğlu Mahallesi’ndeki hususi kavşak ve diş sağlığı polikliniği çalışanları ile Suriye tabiiyetli bazı şahıslar beyninde park zımnında eski ahit sâdır bıçaklı kavgada yaralanan Hamit Yıldız’ı (38) evinde mülakat ederek önceki olsun dileklerini iletti.

Gül, ziyarette, olayın takipçisi olduklarını ve faillerinin yakalandığını, adalete konfirmasyon edildiğini söyledi.

Olayla ilgilendiren tekmil delillerin toplandığını aktaran Gül, olaya karışan umum şüphelilerin tespit edildiğini vurguladı.

Hamit Felek ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ihtişam erkanının evvel andan itibaren kendisiyle ilgilendiğini tabir etti.

Ancak ağabeyi Hakkı Felek’ın kendisinin ifade etmediği bazen kelimeleri aynı siyasi parti ziyareti sırasında aktardığını belirten Hamit Baht, “Valimizle, kaymakamımızla görüşen benim. Benden duymadıkları kelimeleri aktardılar. Ağabeyim propagandaya uyup alet olmuştur.” dedi.

Olayda yaralanan kişi olarak bir tane muhatabın kendisinin olduğunu, gayrı kişilerin konunun tarafı olmadığını dile getiren Hamit Talih, “Ego Türkiye milliyetçisi biriyim, rasist değilim. Suriyeli hastalarımız üstelik oluyor, arkadaşlarımız birlikte var. Bu olayla ilişkin Suriyelilerle tıpkı meselem bulunmayan. Valimiz, kaymakamımız, inanma müdürümüz evvel andan itibaren bizimle ilgilendi, bilgilendirme yaptı. Kendilerine teşekkürname ediyorum.” diyerek konuştu.

Ziyarette mevcut Hakkı Talih ise Vali Gül ve başka ilgililerle henüz önceki görüşmediğini ve konuşmadığını belirterek, şunları söyledi:

“Röportajda söylediğimiz sözleri kalabalıktan duyduk. İnsanlar ‘Gidin siyasi partilere sesinizi duyurun.’ dediler. Tığ da öfkeyle, sinirle o partiye gittik. Kalabalığın ‘Vali, Suriyelilerle ilgili röportaj yapmayın.’ dediğini duyduk. Bunun üzerine sinirlendik ve o açıklamayı yaptık. Hâller bu şekilde gelişti. Grubun içindeki söylenenlere inandık. Propaganda yapıyorlardı, biz bile onlara uyduk. Şimdi valimiz geldi, açıkladı, tığ birlikte öğrendik. Oradaki insanların yaymaca yapmaya çalıştığını, canımızın acısıyla ayırt edemedik.”

Eyüpoğlu Mahallesi’ndeki hususi munsap ve diş sağlığı polikliniği çalışanları ile Suriye uyruklu bazen kişiler arasında 12 Eylül’de park yeri dolayısıyla tartışma isabet, poliklinik çalışanı diş teknisyeni Hamit Felek bıçakla kolundan yaralanmış, başlatılan sormaca kapsamında gözaltına alınan 5 şüpheliden 4’ü tutuklanmıştı.Share: