Gaziantep ve Malatya’da vatandaşlar sosyal ev projesi üzere müracaat yapıyor

Gaziantep ve Malatya’üstelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin sunu iri toplumsal konut projesi kapsamında vatandaşlar başvurularını yapmaya başladı.

E-Kerem üzerinden referans imkanı olmayanlar, evraklarını koymak amacıyla erken saatlerde Halk ve Ziraat bankaları şubelerinin uğrunda deniz oluşturdu.

Proje kapsamında Gaziantep’te 10 bin 24 hane, Şanlıurfa’bile 6 bin, Kahramanmaraş’ta 3 bin 101, Malatya’bile 2 bin 251, Adıyaman’dahi 1750, Kilis’te 500 konut inşa edilecek.

Gaziantep’ten başvurusunu işleyen Mikail Uzdilli, AA muhabirine, sosyal hane projesini duyduklarında mutlu olduklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürname etti.

Yıllardır karı sahibi olabilmek amacıyla hayal kurduklarını anlatım eden Uzdilli, şunları kaydetti:

“Normalde e-Mehabet üstünde birlikte başvuruşu yapılıyor amma er gezmek üzere buraya geldik. 500 liralık ayrımsız ödeme yapıyoruz. İnşallah yarar ve karı sahibi oluruz. İster istemez hareketli var. Tığ ercecik gelip er çıksın diyerek ayrımsız umutla bekliyoruz.”

Malatya’daki başvuranların yorumları

Malatya’daki başvuran vatandaşlardan Abdullah Özkaradeniz ise projenin çok fena hâlde olduğunu belirterek, ” Herhangi Bir şeyden önceki Cumhurbaşkanı’na bu imkanı sağladığı için teşekkür ediyoruz. Haddinden Fazla iyicene bir proje. Kiracıyım, 2 bin lira icar veriyorum. Sıradan yoksul-fukara ve alelhusus emekliler amacıyla evire çevire bir mücahede.” dedi.

Nazife Karakaş ise proje zımnında mutlu olduklarını anlatım ederek, “İyi, iyicene bire bir proje. Icar öder kabilinden ödeyeceğiz. Kiracıyım, gür oldu. 13.30’dahi evraklarımı boşlamak için banka şubesine geldim. Ayakyolu de bir iki kaldı.” diye niteleyerek konuştu.

Gönül Özbay ise 40 yıldır kiracı olduğunu dile getirerek, konutun kendisine çıkması için dua edeceğini söyledi.Share: