Gaziantep’te Akıllı Tahta Temini Projesi tanıtıldı

Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle planlı Akıllı Tahta Temini Projesi tanıtıldı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte eskimemiş yapılan okulların beyinli kara tahta ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla planlı projenin lansman toplantısı Şehitkamil Çakmaktepe Anadolu Lisesi’nde düzenlendi.

Açıklamada görüşlerine meydan sunulan Vali Gül, gerçekleştirilen projenin önemine bel etti.

Projenin esaslı olmasını dileyen Gül, “Kısaca 22 milyon liralık maliyeti var. Burada şunu yapacağız. Seçkin okulda pekâlâ benzeri beyinli derslik olacak. Zımnında dahi tıpkısı kitabevi gibi, işlik kabilinden ihtiyaç olan dersler bu tahtalarda işlenecek ve Milli Terbiye Bakanlığımız çokbilmiş tahtaları genele yayana kadar bu süreçte öğrencilerimiz bu tahtalardan faydalanmış olacak.” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Şehremini Fatma Atmaca dahi kentte yetişek alanında bir nice proje yürütüldüğünü aktardı.

Öğrencilerin talepleri doğrultusunda çalışmaları hızlandırdıklarını nâkil Delimsirek, “Bu uslu tahtalar seçme okula gittiğimizde öğrencilerin bizden talebiydi. Biz üstelik Valimizin koordinasyonuyla Il üzerinden eksikleri tamamlayalım diye niteleyerek düşündük.” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların peşi sıra Ilbay Gül ve protokol üyeleri sınıfları gezdi.

Toplantıya, AK Öğür milletvekilleri Mehmet Sait Kirazoğlu ve Bahir Bakbak, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, İl Milli eğitim bilimi Müdürü Yasin Belen ve ilgililer katıldı.

Share: