Gaziantep’te belediyenin sağladığı yaz spor okullarından 79 bin zihayat faydalandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eliyle açılan yaz spor okullarıyla 79 bin gencin meşgul tıpkısı tatil geçirmesini sağladı.

Büyükşehir Belediyesi’ne merbut 34 tesiste sporu tabana ulaştırmak ve geleceğin sporcularını yedirmek için 15 değişik branşta ehlivukuf antrenörler eşliğinde vacip ekipmanlar sağlanarak en üst düzeyde fiziksel, zihinsel, bedenî ve mental kendisine sunma iyi şekilde kendilerini realizasyon imkanı sağlandı.

Büyükşehir Belediyesi Cahillik Hizmetleri ve Spor Ofis Başkanlığı’nca verilen eğitimlerde bireylerin siktirici yaştan itibaren sporla bağırsak içe olmalarını nail olmak ve sporu toplumun aynı parçası haline getirmeyi hedeflendi.

Yaz spor okulları çerçevesinde, yüzmede 36 bin, futbolda 6 bin, basketbolda 3 bin, hentbolda 4 bin, voleybolda 3 bin, teniste 2 bin, masa tenisinde 2 bin, badmintonda 7 bin, çalışım 3 bin, tekvandoda 2 bin, kickboksda 3 bin, güreşte 2 bin, okçulukta 2 bin, satranç 2 bin, halk oyunları branşında ise 2 bin mektepli bu yaz tatilinde Büyükşehir Belediyesi kurslarını yeğleme etti.

Engelli bireylere müteveccih spor faaliyetleri yaz aylarında birlikte bitmeme etti

Eğitimler boyunca Cahillik Hizmetleri ve Spor Kat Başkanlığı’na bağlı Degaje Sporlar Ofis Müdürlüğü’nce görme, sem, dil ve konuşma güçlüğü, koca gelişimsel ve bedenî sakat bireylerin toplumsal sevimli hür erişimlerinin sağlanması amacıyla neşelilik gösterdi.

Öte yandan paralimpik oyunlar üzere enfrastrüktür oluşturacak sporcuların yeteneklerine bakarak yönlendirilmeleri sağlanırken, bedensel engellilerde tekvando, atletizm, güreş, el topu, yüzme, karate, judo, badminton; sema engellilerde dünyalık tekvando, bilek güreşi, tekerlekli basket, boccia, yüzme, tekerlekli sandalye alan topu, badminton, okçuluk; müşahede engellilerde atletizm, bisiklet, goalball, yüzme, judo ve hususi sporcularda yüzme, futsbal ve judo olmak için toplamda 25 spor branşında temas yaştan engelli bireye yetişek vermeyi sürdürdü. – GAZİANTEP

Share: