Gaziantep’te halk savuşturmak üretimi ve satışı başladı

Gaziantep’te, vatandaşların akıllıca fiyata savsaklamak tüketmesi üzere ahali atlatmak üretimine ve satışına başlandı.

Vali Davut Gül, beraberindeki Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Delimsirek ve İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Yasin Belen, GAHİB Halıcılık ve Aut Tecim Mesleksel ve Maharet Anadolu Lisesi’ne kurulan savmak istihsal tesisini gezdi, yetkililerden bilgi aldı.

Gül, gazetecilere, patika liselilerin hayatın gelişigüzel alanında olduğunu söyledi.

Son yıllarda çığır liseleri öğrencilerinin gelişimi namına türlü mesai yürütüldüğünü rapor fail Gül, şunları kaydetti:

“Şu zaman bulunduğumuz meslek binası adeta tıpkı fabrika üzere ve atölyeler degaje, nitelikli ve çokça sağlıklı. Ürettiğimiz ürünleri satışı üstüne sorunumuz vardı. Sıhhatli olsun Büyükşehir Şehremini Fatma Delice, bununla ilgili bütün kurdu ve ürettiğimiz ekmekleri satmayı garantiledi. Biz okulumuzda öğrencilerimizle, öğretmen ve becerikli öğreticilerimizle hijyenik şekilde savmak üretip Büyükşehir Belediyesine tasdik ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi ise özlük organizasyon zincirleri içerisinde bunun satışını planlıyor.”

Fatma Delimsirek ise Milli Yetişek Bakanlığınca meslek liselerinde savuşturmak üretimine ilişik tören düzeni imzaladıklarını hatırlatarak, üretime ve satışlara başladıklarını belirtti.

Meslek liselerinin önemine dikkati çeken Delice, şöyle devam etti:

“Atlatmak asıl besin üründür. Azık enflasyonunu yaşandığı dünyada sunma oylumlu kararsız atlatmak. Öğrenci, çevrimli öğreticilerimizin, hocalarımızın sunu kaliteli un ve yeryüzü hijyen şekilde ürettiği ekmeği alıyoruz ve hayata geçirdiğimiz ‘Haydi’ ünlü ve şehrin 120 noktasına konumlandırılan büfe sistemiyle ve eğitimli personelle dağıtımını yapıyoruz. Elan nitelikli ekmeği elan makul maliyette ve daha makul fiyata ulaştıracağız. Savmak üretimini artırarak vatandaşımızın atlatmak ihtiyacını karşılayacağız. Güzeşte önceki ekmekleri dağıttık ve faziletkâr benzeri sevinme var.”

“Günlük 50 bin Paketlemek Üretimi İş Birliği Protokolü” kapsamında çığır lisesi öğrencilerinin üreteceği ekmeklerin belediye vasıtasıyla kurulan, mahalledeki kadınların işleteceği 110 halk savmak satma noktasında akla yatkın fiyatla tüketiciye ulaştırılması üzere icraat başlatılmıştı.Share: