Genç horozlar kullanılmamış sezona iddialı hazırlanıyor

Yeni sezonda TFF U19 Seçkin B Ligi’nde mücadele edecek olan Denizlispor, kullanılmamış mevsim hazırlıklarını Ustalık Sorumlu Gökhan Hakikat nezaretinde sürdürüyor.

Yeni sezonda Seçkin B Ligi’nde kayırıcı yanlar için uğraş edecek olan Denizlispor grubunda; Adanaspor, Afjet Afyonspor, Altay, Ankara Keçiörengücü, Balıkesirspor, Bandırmaspor, Bodrumspor, Büyükşehir Uray Erzurumspor, Çaykur Rize A.Ş., Esenler Erokspor, Eskişehirspor, Eyüpspor, Gençlerbirliği, Kocaelispor, Manisa Ayak Topu Kulübü, Pendikspor Futbol A.Ş., Sakaryaspor A.Ş., Tuzlaspor A.Ş., Yılport Samsunspor takımları ile savaş edecek.

Ligi ve yeni zaman hazırlıklarını değerlendiren yeşil siyahlı takımın Maharet Sorumlusu Gökhan Hamur, yıpranmamış sezon hazırlıklarının gayet ferah geçtiğini vurguladı. Töz, “Şu anne kadar 34-35 antrenmana yakın alıştırma devamlılığımız var. Hem fiziksel anlamda hem da taktiksel anlamda adım adım toparlıyoruz. Ekip bu yıl 20 takımlı kaçınan. Geçen sene 36 mızıka karşılaşma oynanmış ayrımsız kütle vardı. Ama demincek 20 takımlı benzeri ekip var. Onar takımlı iki gruba ayrılacak. Dokuz kokuz çift devreli loda usulü oynanacak. 18 karşılaşma oynanacak. Karşılaşma sayısı anlamında geçtiğimiz yıllara bakarak sayı az. Bağımlı bu ayrıntılar aksiyon çağında ne kadar haddinden fazla karşılaşma oynarlarsa o kadar bol. Bu nedenle bu açığı tedbir maçları ile kapatmaya çalışacağız” dedi.

“A takıma revan aktör aynı henüz dönmemeli”

Yeni zaman hazırlıkları çerçevesinde Yeşilçınarspor ile oynanan karşılaşmada takımın akıbet halini görme imkanı bulduklarını tamlayan Soy “İstediklerimiz var, gösterdiklerimiz var, yapmaya çalıştıklarımız var. Alt yapılar şampiyon olma, yürek iktisap yerleri değildir. Madun yapılarda öncelikli maksat A takıma dolgunca oyuncular isnat etmek olmalıdır. A takıma vereceğiniz aktör evet oyuncu namına A takıma gitmeli. Giden aktör benzeri henüz gelmemeli” diyerek konuştu. – DENİZLİ

Share: