Genç sporcudan acun üçüncülüğü başarısı

Bitlisli Milli Sporcu Hırslı Ferişte Korkmaz, Malezya’nın Kuala Lumpur kentinde gerçekleştirilen Gençler Dünya Muaythai Şampiyonasında acun üçüncüsü oldu.

Daha öncesinde Türkiye Muaythai Federasyonu eliyle planlı ‘Muaythai Gençler Türkiye Şampiyonasında birincilik elde ederek kentte bökelik gururu yaşatan Milli Sporcu Heyecan Melek Korkmaz, bu el dahi milli tıpkısı başarıya imza attı. Milli takımla birlikte ülkemizi temsilen Çoluk Çocuk Acun Muaythai Şampiyonasına katılarak kadınlar 45 kilo kategorisinde dünya üçüncülü elde ederek tunç madalya kazandı. yoğun elde ettiği başarılarla hem ülkemize hem birlikte Bitlis’e sükse gururları yaşatan taze sporcunun eskimemiş hedefleri ise acun ve Avrupa şampiyonluğu.

Şampiyona sonrası Bitlis’in Tatvan ilçesine dönen tüvana sporcu, sevincini Türkiye Muaythai Federasyonu Şarki Anadolu Kesim Yürütme Müesses Başkanı Bilal Adabağ ile paylaştı. Gailesiz sporcuyu Antrenörü Ömer Hedef ve Milli Sportmen Mehmet Sarp ile birlikte Tatvan Ticaret ve Uran Odasındaki makamında ağırlayan Bilal Adabağ, genç sporcuya yaşattığı gurur ve elde ettiği başarılardan dolayı tebrik kartı ve muvaffakiyet dileklerini iletti.

Elde ettiği başarıdan çevre tendürüst sporcuyu ödüllendiren Adabağ, başarıdaki katkılarından kontekst bile Antrenörü Ömer Erek’a teşekkürlerini iletti. Sporcuların elde ettiği gelişigüzel başarıda bire bir öğün henüz gururlandıklarını tamlayan Milli Topluluk Antrenörü Ömer Uğur, sağlanan bindi ve katkılarla bu başarıların arttığına dikkat çekerek, başarıda katkısı bulunan herkese teşekkürleri iletti.

Elde ettiği başarıdan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Milli Sportmen Özlem Ferişte Korkmaz bile, bakir hedefinin dünya ve Avrupa şampiyonluğu olduğunu belirtti. Uzaklık vermeden tedarik çalışmalarına başlayacağını kaydeden Korkmaz, “Bu sene Türkiye şampiyonluğu ve dünya üçüncülüğü kadar birçok başarılar elde ettim. Hedefim dünya ve Avrupa şampiyonluklarıydı ama bu baht olmadı. İnşallah imdi çalışarak önümüzdeki yıl bu hedeflerime yansımak istiyorum. Buna olan inancım bile tamam. Bu çevirgeç ile Antrenörüm Ömer Tasavvur hocamız başta oluşmak amacıyla bu başarıları elde etmemde katkısı mevcut herkese çok çokça teşekkür ediyorum” diyerek konuştu. – BİTLİS

Share: