Giresun Azerbaycanlılar Derneği’nden Azerbaycan’a bindi

Giresun Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Elgün Memmedov, Azerbaycan-Ermenistan temel hattındaki çatışmalara ait, “Kimin hangi dediğini önemsemeden hakkımız olanı alıyoruz, alacağız üstelik. Herhangi Bir devir devletimizin, milletimizin, ordumuzun yanındayız.” ifadesini kullandı.

Memmedov, yaptığı kayıtlı açıklamada, Ermenistan’ın saldırılarında martir olan Azerbaycan askerlerine Allah’tan rahmet, Azerbaycan halkına birlikte başsağlığı diledi.

İki büyüklük beyninde imzalanan anlaşmaya rağmen, hele akıbet bir ayda Ermenistan tarafının sürekli ateşkesi nakzen anlaşmaya kapalı kalmadığına dikkati çeken Memmedov, şöyle bitmeme etti:

“Buna rağmen Azerbaycan Ermenistan’a defalarca zeytin dalı uzun uzadıya bölgede barışı tedarik etmek namına üstünlük kullanmıştır. Fakat ne eyvah kim iki periyot önce tekrar dolgunca niyetiyle sınanmıştır. Toprak bütünlüğümüzü destek olmak için cebin taarruza boşamak mecburiyetinde mütezayit ordumuz, lokal operasyonlar yaparak düşmana denk vermiştir. Dokunaklı darbeler kayran Ermenistan, gelişigüzel devir olduğu üzere soluğu Rusya, Fransa ve Amerika kadar ülkelerin liderlerini aramakta almıştır. 30 yıldır topraklarımızın işgaline ayn yuman bu ülkeler, Azerbaycan’ı sivil Ermeni oluşumlarını vurmakla suçlayarak savaşın çare olmayacağını söylüyorlar.”

Memmedov, “2020 savaşında neredeyse tamamen mahvedilen Ermenistan ordusunun, bize ayrımsız gecede 50 martir verdirmesi birlikte ikircim uyandıracak ayrı benzeri bahis.” ifadesini kullanarak, şunları kaydetti:

“Çünkü Ermenistan şu anda o kadar kaybolma verdirecek donanıma cemaat değil. Azerbaycan’ın mail tarihte Ermenistan’la yakınlaşması, Avrupa ile gaz anlaşması yapması, hangi devletlerin işine gelmediyse bu savaşın ardından üstelik o devletlerin desteği olduğu intibasını uyandırıyor. Kimin hangi dediğini önemsemeden hakkımız olanı alıyoruz, alacağız birlikte. Herhangi Bir devir devletimizin, milletimizin, ordumuzun yanındayız. Akıttıkları kanın hesabını misliyle ödeyecekler.”

???????

Share: