Giresun Valisi Ünlü, selden fek olan yollardaki çalışmaları inceledi

Giresun Valisi Enver Ünlü, kentte 22 Ağustos 2020’birlikte meydana mevrut sel felaketinde hasar oluşan Espiye- Ericek köy kol yollarındaki çalışmaları inceledi.

Vali Ünlü, İlçe Kaymakamı Taner Tengir, Belediye Başkanı Mustafa Karadere ve ayrıksı ilgililerden oluşan astronomi ile dominant sonrası yollardaki hizmet, tamir, tahkimat duvarı ve teftih imal çalışmalarıyla ait yetkililerden bilgelik aldı.

Daha sonraları Espiye Özel İdare Salonu’nda, Vali Ünlü, Ilçebay Tengir, Komutan Karadere, Karayolları 10. Bölge Müdürü Mehmet Intihal ve Giresun Hususi İdare Genel Sekreteri İbrahim Karaca’nın katılımıyla yorum toplantısı yapıldı.

Adlı, burada yaptığı konuşmada, afetin yaralarının sarılması üzere acil ve öncelikli konularda başlatılan çalışmalarda büyük mesafeler katettiklerini söyledi.

Afetin izlerinin ağız ağıza silinmesi üzere yapılan çalışmaların bitmeme ettiğini tamlayan Ünlü, “Çokça şükür bu ağustos ayındaki zehir yağışlardan ilimiz genelinde tıpkı yüklülük yaşanmadı. Buradaki kuruluşlarımızın aldığı tedbirler ve gösterdikleri duygunluk bu konuda etkin oldu. Bu hususta ben yöneticilerimize ve çalışanlarımıza teşekkürname ediyorum.” dedi.

Adlı, kış mevsimi gelmeden almaları gereken tedbirlerin bile olduğunu rapor ederek, şunları kaydetti:

“Bu nedenle bilcümle bu arada bugün ve ilerleyici günlerde gelişigüzel sahaya çıkacağız, daim sahalarda olacağız ve eksiklerimizi göreceğiz. Bu alanda görmemiz gereken yolları durumunda göreceğiz, kış gelmeden ana arterleri, temel yolları ve işlerin iri bölümünü bitiririz diye niteleyerek ümit ediyoruz. Önümüzdeki yıla herhalde daha çok etraflı işlemler ve cura çalışmaları yapacağız diyerek düşünüyoruz.”

Share: