Giresun’da perukar ve kuaförler depremzedelere ücretsiz bakım veriyor

Giresun’da berber ve kuaförler depremzedelere ücretsiz bakım veriyor

GİRESUN – Giresun’da fahri avrat ve koca kuaförleri, şehirde mihman edilen depremzedelerin saç bakımlarını ücretsiz benzeri şekilde yapıyor.

Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut depremlerin arkası sıra Giresun’a mevrut 5 bin 20 depremzede yurtlarda, misafirhanelerde ve evlerde ağırlanıyor. Giresun Berberler, Kuaförler ve Gösteriş Salonları Odası, Giresun’da konuk edilen depremzedelerin saç bakımlarını ücretsiz yerine tahsis etmek amacıyla seferber oldu.

Giresun Berberler, Kuaförler ve Gösteriş Salonları Odası Başkanı Ayhan Konar, Giresun Belediyesi’nin desteğiyle gelişigüzel belediyenin mülhak bakım binasında dönüşümlü şekilde 15 kadın ve 20 erkek kuaförünün fahri olarak depremzedelere ücretsiz hizmet vermeye başladıklarını söyledi.

Konar, “Görüyoruz ki kestirmece 5 bin afetzede şehrimizde bulunmakta. Bu vesileyle onlarında toplumsal bakım anlamında ihtiyaçları olduğunu düşünerekten fahri ekibimizle bu arada zaman sahaya çıktık. Belediyemizin bize tahsis ettiği araçlarla taşıma programı gerçekleştirerek hizmeti başlattık. Biz geçmiş günden beri rastgele şekilde afetzedelerimizin yanı sıra olduğumuzu bildirme ettik. Bizde imkanlar dahilinde elimizi taşın altına koyduk. Fahri yoldaşlarıma verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Tığ tıpkı güne aldırmak anlamında yola çıkıntı değiliz. Buraya konuk namına mevrut afetzedelerimizi bire bir şekilde hareket yerlerimizde dahi ağırlamaktan memnuniyet duyacağımızı rapor ederek devamını getireceğimizi gerçekleştirme ediyoruz” şeklinde konuştu.

Oda Başkanı Konar, depremzedelerin ayrıca berber ve kuaförlerde de ücretsiz namına saç bakımı yaptırabileceklerini sözlerine ekledi.

Share: