Giresunspor Kulübü Başkanı Karaahmet: “Giresunspor bu posta eksantrik aynı hikaye yazacak”

Spor Kıç Süper Klasman ekiplerinden Bitexen Giresunspor’üstelik, kulüp başkanı Kağan Karaahmet, Giresunspor’un bu sezon ayrımlı bire bir muvaffakiyet hikayesi yazacağını söyledi.

Karaahmet, Çotanak Spor Kompleksi’nde düzenlediği matbuat toplantısında, Giresunspor’un geleceğiyle ilişkin çokça güç bire bir mızıka kurduklarını belirtti.

Futbolda cesim modellerden birini uygulamaya çalıştıklarını dile getiren Karaahmet, şunları kaydetti:

“Kulübün gelirlerini, giderlerini ayarlamaya çalışıyoruz. Ayak Topu ekonomisini henüz aşağılara çekmeye çalışıyoruz ve topçu yaş seviyesini altlara alarak Giresunspor’u topçu üreten, başarılarını bunlar üzerinden yaparak benzeri gündüz yazmaya çalışıyoruz. Imdi futbolda sizler da duyuyorsunuz ‘Giresun modeli’ diyerek benzeri modeli hep uygulamaya çalışıyor, doğrularımızı almaya çalışıyorlar. Bu de akıllıcasına işlemler yaptığımızın göstergesidir.”

Karaahmet, akıllıca işlemler yapmaya devam etmeleri halinde başarılarının başka bire bir noktaya gideceğine meni ederek, “Çünkü bu seneki Giresunspor’un futbolcularının vereceği performans ve Giresunspor’dahi yapacağımız öz bizi emniyetli olun haddinden fazla apayrı yerlere götürecek. Ben hakeza çok iddialı şeyler söylemeyi sevmem ama Giresunspor bu sefer bambaşka tıpkı hikaye yazacak.” dedi.

Giresunspor’un şu anda alternatifli tıpkı kadrosunun olduğunu vurgulayan Karaahmet, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu anda hocamızın daha çok ne önceki 11 ile çıkacağını bilmiyoruz. Genelde sokakta balık satan üstelik boyacılık fail bile taksicilik yapan dahi evvel 11’i sayıyor, zira takım o kadar, amma şu anda evvel 11’i sayamıyorsun. Çünkü seçme mevkide hocamızın çok ferah iki oyuncusu var. Takımda daha ayrımlı bire bir santrfor olanaklı miydi? bir tane henüz alabilirdik. Sonraları dedik kim bekleyelim çünkü almış girmek üzere almak transferin yer balaban hatası.”

Karaahmet, Giresunspor’un akıbet üç sezonda tahminî 60 alıntı yaptığını aktararak, “Ben geldiğimde 1,5 senede 74 alıntı yapmıştı, filhakika kulüpleri bu batırıyor. Bu takıma topluluk çıkın zira haddinden fazla değerli oyuncular var. Bunu göreceksiniz, ‘Bu koca bunu söylemişti.’ diyeceksiniz.” ifadelerini kullandı.Share: