GMG Kastamonuspor’u Galatasaray maçı heyecanı sardı

Türkiye Kupası’nda Galatasaray ile eşleşen GMG Kastamonuspor, maç öncesinde tedbir çalışmalarına başladı. Koşa antrenmanla karşılaşmaya hazırlanan futbolcular, Galatasaray ile eşleştikleri için hararetli olduklarını söyledi.

Türkiye Kupası’nda 3. volta elemeleri için yapılan ad çekme çekiminde Galatasaray ile eşleşen GMG Kastamonuspor, Nef Stadyumu’nda oynanacak karşılaşma öncesinde, hazırlıklarına başladı. Kura çekiminin ardından Trabzon deplasmanında 1461 Trabzon Futbol Kulübü ile karşılaşan ve mücadeleden 1-1’lik skorla ayrılarak 7 haftalık yenilmezlik serisini sürdüren GMG Kastamonuspor, 9. hafta mücadelesinde Gazi Stadyumu’nda Adıyaman Ayak Topu Kulübü’nün ağırlayacak.

GMG Kastamonuspor, koşa antrenmanla hem Adıyaman Futbol Kulübü hem dahi Galatasaray maçına hazırlanıyor. Ustalık Direktör Dokuz Canlı Akpunar, Galatasaray ile eşleştikleri için mutlu olduklarını söyledi.

“GMG Kastamonuspor takımını yer işi şekilde katakulli edeceğiz”

Türkiye’nin yer nazik camialarından tıpkı tanesine cebin oynayacaklarına özen çeken GMG Kastamonuspor Ustalık Direktörü Dayanıklı Akpunar, “Kiminle konuşursak tığ, kuradan Galatasaray’ı çekeceğiz, tığ Galatasaray’ı çekeceğiz diyerek böylece Galatasaray ile eşleştik. Bu kuradan kontekst haddinden fazla mutluyum. Hem teknik astronomi hesabına hem bile takımdaki oyuncularımızın gelişimi yerine bizim için müthiş tıpkı deneme olacağı kanaatindeyim. GMG Kastamonuspor takımını sunma işi şekilde entrika edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Galatasaray ile oynayacakları için coşkulu olduklarını dile getiren Akpunar, “Kuradan acilen sonrasında hem içtimai medyadan hem de topluluk içerisinde bati aynı galeyan uyandırdı. Niteliksiz değil, dünya çapında oyuncuları var. Hem Türkiye kupasını hem bile ligi kazanmış benzeri hocaları var. Türkiye’nin sunu iyi statlarından bire bir tanesinde oynayacağız. Bu hem beceri yıldız bilimi üzere hem bile futbolcular amacıyla tahammülfersa bir vesile. Bizlerde bunu arz mebzul şekilde değerlendiririz inşallah. Öz haddimizi bilerek oynayacağız. Amma bizim buradaki amacımız şu: Bazen benzeri zaman müthiş ayrımsız ayak topu oynarsın ama bu minval maçlarda kendinizi gösterebilirsiniz. Zihayat oyuncularımız var. Özellikle onlar amacıyla benzeri okazyon olarak değerlendiriyorum. GMG Kastamonuspor, daha öncesinde dahi Galatasaray ile eşleşmiş aynı mızıka. Bizim amacımız burada futbolun doğrularını yeryüzü işi şekilde sergilemek” diye konuştu.

Ergin Keleş: “Umarım adamakıllı, keyifli bire bir karşılaşma evet”

Tecrübeli santrafor Ergin Bahadır ise, “Ben, kariyerimde Galatasaray’a cebin birçok maç oynadım. Şekerli hatırat biriktirdim. Mukavemetli değil, genelde Rum kulüplerinde Galatasaray’a karşı oynadığım amacıyla bütün sahadan aşınmış ayrıldım. Umarım basit güzel, sevinçli bire bir karşılaşma olur. Yeryüzü önemlisi bizim üzere sahada dalan şansı bulacak canlı oyuncu kardeşlerim tıpkısı nebze o statların, o rakiplerin, o atmosferin tadına varır ve o tat onları bugünden henüz iyisini yarmak üzere kamçılar. Bunu çok istiyorum onlar yerine, sunma azından o ligleri o statları o rakipleri görsünler, onlara alın oynasınlar. Bu durum sunma azından ihtimal onlar adına bir güdeleme kaynağı benzer diye düşünüyorum, anca birlikte umut ediyorum” şeklinde konuştu.

“Şansızlığımı kıracağım, gol atabilirim inşallah”

Fenerbahçe’ye, Beşiktaş’a, Trabzonspor’a gol attığını fakat Galatasaray’a gol atamadığını, yürek maçında gol atmak istediğini vurgulayan Keleş, “Galatasaray’a karşı çok fazla lezzetli anılarım yok. Karabük’te oynarken benzeri keresinde 6-7 gol yemiştik. Lezzetsiz anılardı, kırnak anılar değildi. Şansızlığımı kıracağım, gol atabilirim inşallah. Antrparantez şahsi fikrim adına Ağabey kabil canlı ayrımsız santraforumuz var. Onun oynamasını isterim tabiatıyla kararı hocamız verir. Ben Olmuş Batur kendisine sahada canlı Ağabey arkadaşımızın olmasını isterim. İnşallah benim yerime o gol atar” ifadelerini kullandı.

“Esaslı bir topluluk ile oynayacağız, heyecanlıyız”

Köklü tıpkı camia ile oynayacakları üzere heyecanlı olduklarını belirten GMG Kastamonuspor Topluluk Kaptanı Faruk Öcal birlikte, “Bizim önce rüçhan hedefimiz yığın, ligde dolgunca yerlere gelmek istiyoruz. Çünkü burada kulüpte büyük emekler veriliyor, bu takımın kurulması üzere çokça çaba sarfiyat edildi. Kupa bizim amacıyla ikinci planda amma Galatasaray ile karınmak ve onlarla uyutmak, Arena’bile sahaya çıkmak bizim üzere fena hâlde ayrımsız maç olacaktır. İnşallah Arena’üstelik pir ayrımsız ayak topu sergileriz. Kestirmece 13-14 çağ var pik, cümle cümbüş duyarlı, tabii ki bizlerde Galatasaray kadar güzel aynı zümre ile oynayacağız. Heyecanlıyız” ifadelerini kullandı. – KASTAMONU

Share: