Gram altında yükseliş sürüyor

Geçkin ons fiyatına koşut derece kazanan altının gram fiyatı, haset yüzdelik 1,4 artışla 1.032 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, bakir güne da yükselişle başlamasının arkası sıra saat 10.15 bakımından esbak kapanışının yüzdelik 0,2 üzerinde 1.034 liradan muamelat görüyor.

Tıpkısı dakikalarda çeyrek 1.698 teklik, cumhuriyet birlikte 6.940 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, dün yüzdelik 1,5 ayar kazanmasının arından şu dakikalarda 1.791 dolar seviyesinde yatay seyrediyor.

Analistler, BENDE Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan’ı musahabe etmesinin peşi sıra gündeme gelen jeopolitik risklerden bindi bulan altın fiyatlarının bugün MEMLUK’da açıklanacak istihdam verileri öncesinde sakin benzeri durum izlediğini bildirdi.

MEMLUK’üstelik açıklayan ikinci çeyrek altın büyüme verisinin beceri resesyona belen etmesinin arkası sıra makroekonomik verilerin öneminin arttığını aktaran analistler, bugün yayımlanacak istihdam raporundaki tarım dışı istihdam, avarelik oranı ve ortalama saatlik kazançlar verilerinin takip edileceğini söyledi.

Piyasa beklentilerine göre, ekincilik dışı istihdamın 250 bine yavaşlaması, aylaklık oranının yüzdelik 3,6’birlikte sabit kalması ve averaj saatlik kazançların mahiye yüzde 0,3 artması öngörülüyor.

Analistler, maharet açıdan altının ons fiyatında 1.750 doların bindi, 1.790 doların dayanım konumunda bulunduğunu kaydetti.

A1 Capital Envestisman bülteninde, ‘Gram Altın’de geri alıcıların yeniden güçlendiği görülürken, geri %1.35 derece kazanımı ile 1032.18TL’den kapanış gerçekleşti. Yükseliş eğiliminin gücünü koruduğu görülürken, beceri göstergelerde da pozitif sürüyor. Bodur vade dahi oylumlu dayanım noktaları namına gördüğümüz 1033 ve 1042 TL seviyelerine doğru Gram Değerli’birlikte güdük vadeli hareketin bire bir trende dönebilmesi açısından 1042 TL direncinin üstünde kapanış gerçekleşmeli. Olumsuz halde kar satışları etkin olacaktır. Bu nedenle kullanılmamış pozisyonlar üzere 1042TL direncinin geçilmesini beklemek faydalı olacaktır. ‘ denildi

İnfo Yatırım Foreks bülteninde, ‘Haftaya 1764 seviyesinden başlayan ons kızıl, hafta boyu gösterdiği aşamalı yükselişleriyle, haftanın akıbet iş gününde haftaya temel seviyesinin üzerinde fiyatlanıyor. Evvel 1764 seviyesinden açılan altın eroin, haset 1791 seviyesinden tamamlayarak, yüzdelik 1,50’nin üzerinde artma sergiledi. Geçkin piyasalar MEMLUK kanadından mevrut İşsizlik maaşı başvurularını ve dış tecim açığı verilerini strateji etti. İşsizlik başvuruları 260K seviyesinde gelerek Son Teşrin’dan beri sunma yüksek seviyeye yakın seyrediyor. BENDE Aut Ticaret Açığı ise yılın esasen beri sunu düşük seviyesine geldi. İhracatın yüzdelik 1,7 artması ve ithalatın yüzde 0,3 düşmesiyle Aut Tecim Açığı 79,6 bilyon dolar yerine gerçekleşti. KÖLE Dalan Bankası New York, global tedarik zincirleri üzerindeki baskının Orak Ayı ayında, eski yılın ocak ayına göre arz bağan seviyeye gerilediğini bildirdi. Antrparantez Fed Üyesi Mester güzeşte verdiği demeçte, gelecek olan hesaplı verilere bakarak ilkgüz ayı nema oranlarını belirleyeceklerini söyledi ve şişkinlik yüzdelik 2 hedefine geldiğinde nema indirimleri gerçekleşebilir dedi. Bugün gözler zer yatırımcıları açısından önemini esirgeyici ve KÖLE’nin Ilkgüz kocaoğlan üzere uygulayacağı Ürem politikası amacıyla tıpkı o büyüklüğünde çok öneme cemaat olan Ekincilik Dışı İstihdam verisinde olacak ve beklenilenin altında gelecek olan haber nekahet endişesini daha üstelik artıracaktır. bu durum altın metalde istek yaratabilir. Olgun TSİ 15:30’bile açıklanacak. Fen ile global bazda kaba hareketlenmeler yaşanabilir. XAUUSD grafiğini maharet adına inceleyecek olursak 1807 – 1825 – 1840 seviyeleri direnç noktaları kendisine; 1785 – 1773 – 1755 seviyeleri ise destek noktaları kendisine strateji edilebilir.’ denildi.

Dolar 18 liralık sınırında

 

Elektrik tüketimi 12 ayın zirvesinde

 

Share: