Gram zer 1.000 liranın üzerindeki seyrini sürdürüyor

Geçkin ons fiyatına paralel değer kaybeden altının gram fiyatı, haset yüzdelik 0,4 azalışla 1.016 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının arkası sıra saat 10.25 itibarıyla eski kapanışının yüzde 0,3 üstünde 1.019 liradan prosedür görüyor.

Tıpkı dakikalarda çeyrek altın 1.672 lira, cumhuriyet da 6.840 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, esbak yüzdelik 0,6 ayar kaybetmesinin arından şu dakikalarda geçmiş kapanışa bakarak yüzdelik 0,3 artışla 1.767 dolardan muamele görüyor.

Analistler, MEMLUK Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin esbak Çin ile irade ihtilafındaki Tayvan’ı ülfet etmesinin jeopolitik riskleri artırdığını belirterek, değerli fiyatlarının bu gelişmelerden destek bulduğunu rapor etti.

söz konusu ziyaretin KÖLE-Çin ilişkilerinde gerilime sebep olduğuna dikkati çeken analistler, konuyla ilgili bilgi ve açıklamaların gündemin odağında düz aldığını söyledi.

Analistler, zaman ayrıca acun genelinde açıklanacak bakım sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi özellikle koyulmak üzere okkalı marifet gündeminin strateji edileceğini belirterek, ustalık açıdan altının ons fiyatında 1.750 doların destek, 1.790 doların dayanım konumunda bulunduğunu kaydetti.

İnfo Envestisman foreks bülteninde, ‘Cemaziyelevvel 1772 seviyesinden açılan ons zer dönme boyu sergilediği alternatif seyirde 1778 seviyesini test etse dahi haset bire bir cirim değer kaybı ile 1761 seviyesinden tamamladı. St. Louis Fed Başkanı James Bullard, Salı günü verdiği demeçte, form bankasının enflasyonu onaylamak için getiri oranlarını yükseltmeye devam etmesini gerektiğini savunarak, ekonominin durgunluktan kaçınabileceğini düşündüğünü söyledi. Melfuf adına Bank of Amerika ÇAKER’de hesaplı yavaşlamanın beklenenden henüz keskin olacağını öngörerek 10 yıllık ara kazanç getirilerinde önümüzdeki 6-12 mahiye müddet zarfı içerisinde yüzde 2 seviyesinin görülebileceğini tahmin etti. Ilişik adına Goldman Sachs stratejistleri kanadından mevrut söylemler ise, şu zaman de Fed’mağara vurgun ekonomide repo indirmeyeceklerini vurgulayarak, piyasaların mecnunca ayrımsız atağa karşı alıngan olduğunu belirtti. Sonuç kendisine Çin ve KÖLE ortada Tayvan kaynaklı yüklülük piyasaları berenarı etkiledi fakat belkili tıpkı cenk durumu faziletkâr volatilitelere etmen verebilir ve bu genişlik kızıl metalde emin liman aracı oluşturabilir. Kullanılmamış günde 1760 seviyesinden başlayan ons altında piyasalar, TSİ 17:00’bile KÖLE kanadından gelecek olan ISM PMI verisini izleme edecek. XAUUSD grafiğini beceri kendisine inceleyecek olursak 1775 – 1790 – 1811 seviyeleri direnç noktaları yerine; 1755 – 1745 – 1732 seviyeleri ise destek noktaları namına izlem edilebilir.’ denildi.

A1 Capital Yatırım bülteninde, ‘Ons/Kızıl’üstelik güzeşte 1787 direncine doğru hareketler sonrasında kar satışları görüldü ve %0.63 oranında sadık değer kaybı ile 1761.16$ seviyesinden kapanış gerçekleşti. Sonuç günlerde yaşanan yükseliş sonrasında gücük vade da cesim dirençlerine doğru Ons / Altın’birlikte 1752- 1787 bandını aktarılma içi işlemlerde ilk destek ve dayanım noktaları olarak verebiliriz. 1752$ desteğinin üzerinde kalınamaması tepki atakları sonrasında mevrut geri çekilme eğilimini hızlandıracaktır
Gram/Zer’dahi serencam günlerde deli dolu olan yükseliş sonrasında cemaziyelevvel hafif kar satışları görüldü ve %0.41 oranında ayar kaybı ile 1015.97TL’den kapanış gerçekleşti. Güdük vadede heybetli dirençlerine benzeyen Gram Zer’nın gücük vadeli ara sıra göstergelerinde hafif zayıflama görülüyor. Fakat şimdilik net ayrımsız bozulmadan kortej edemeyiz. Bodur vadeli hareketlerde 1033 ve 1042 seviyeleri önce dirençler namına izlem edilebilir. 1000TL seviyesini ise önceki destek noktası olarak strateji edeceğiz. Bu desteğin kırılması geri çekilme eğilimini hızlandıracaktır.’ denildi.

Dolar 18 liranın altında muamelat görüyor

 

Ray Sigorta’nın ev yüzdelik 65 düştü

 

Orak Ayı ayı enflasyon rakamları açıklandı

 

Share: