Gümüşhaneli ayrıntılar ilk defa cimnastik sporuyla tanıştı

Gümüşhane’de kente ilk kez atanan cimnastik antrenörü ile gelişigüzel cimnastik sporu ile tanışan dallar dörtköşe kânunuevvel geçirdi.

Gümüşhane’de, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kente ilk kez atanan cimnastik antrenörü çalışmalarına başladı. Yenişehir Stadyumu’nda hazırlanan yetişek parkurunda çocuklara terbiye veren ve cimnastik sporuyla tanıştıran çalıştırıcı Mücahit Emre İlhan çalışmalarla gelişigüzel Gümüşhane’den cimnastik sporunda kudretli sporcular çıkaracaklarını söyledi. Cimnastik sporu ile ilk kez tanışan ve haftanın 3 gününde koşa idman yapan 4 ve 8 yaş aralığında torunlar ise bire bir yandan terbiye alırken ayrımsız yandan birlikte ağır ezgi espas geçiriyor.

“Gümüşhane’de cimnastiği arz gür yere getireceğiz”

İlk fariza yerinin Gümüşhane olduğunu ve kentin önceki alıştırma antrenörü olmaktan bahtiyarlık duyduğunu anlatan Derviş Emre İlhan, “Görevime 4 kamer evvel önceki görev yerim olan Gümüşhane’de başladım. Bunun akıllıca gururu ve mutluluğu içerisindeyim zira Gümüşhane 150 bin nüfusu olan ufak tıpkısı ilimiz. Gümüşhane’ye önceki atanan cimnastik antrenörü kendisine sorumluluğumun farkındayım bunun için elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum, inşallah Gümüşhane’de cimnastiği yeryüzü mebzul yere getireceğiz” dedi.

“Yeni sporları keşfetmeleri açısından çokça domuzuna aynı kombinezon”

Cimnastik sporunun çocukların sosyalleşmesi namına yüce benzeri aktiflik olduğunu belirten iye Salih Antlaşma, “Çocuklarımız evde tabletle, bilgisayarla oynamaktan asosyal benzeri ayla geldiler. Alelhusus yaz dönemlerinde çocukların sosyalleşmesi yerine, yıpranmamış sporları keşfetmeleri açısından çokça fena hâlde ayrımsız kombinezon hocamıza ve gayrı yetkililere bu imkanları sundukları için teşekkürname ediyoruz” diye konuştu.

Cimnastik sporundan memnun kaldığını söyleyen Göknur Ihtilas (8), “Cimnastiğe başladım, bazı hareketler öğrendik, cimnastik sporundan memnunum hocamı seviyorum” ifadelerini kullandı. – GÜMÜŞHANE

Share: