Gündeş Atan: “Başakşehir maçını çokça ciddiye alıyoruz ve bol hazırlanıyoruz”

Kayserispor Ustalık Direktörü Gündeş Atan, “Başakşehir maçını haddinden fazla ciddiye alıyoruz ve ferah hazırlanıyoruz” dedi.

Kayserispor, Spor Bacak Süper Lig’in 3. haftasında deplasmanda Başakşehir’in misafiri olacak. İstanbulspor galibiyeti ile 3 puanın sahibi olan solgun-kırmızılılar, oynayacakları maçın hazırlıklarını kül hızıyla sürdürüyor. Teknik Yönetmen Gündeş Atan yönetiminde antrenmana sâdır oyuncular, deplasmandan 3 benek ile çağrıştırmak istiyor. Ligde haddinden fazla el bir fikstüre eş olduklarını ama Başakşehir maçına haddinden fazla iyi hazırlandıklarını söyleyen Ustalık Yönetmen Çağdaş Atan, “Ligin genişlik başından beri söylediğimiz kabilinden haddinden fazla güçlü aynı fikstürümüz var. Bu haftayı 3 puanla atlatmanın vermiş olduğu rahatlığı ve sevinci var. Oyun yerine belki ilk haftanın ve kampın bile gerisinde kaldık ama sonuçta maçı koparmayı bilinen. Özellikle maça başlangıcımız, ilk yarıdaki varyasyonlarımız sahada çalıştığımız seçme şey vardı. O yüzden haddinden fazla bahtiyar olduk ama ikinci yarıyı elan bol bitirebilirdik. imdi topa eş namına oyunu imdi taharri altına alabilirdik. birkaç pasaj hâl verdik. Onları birlikte vermeden işi bitirebilseydik elan mutlu olacaktık 3 puandan ötürü ama bayağı üzerimizdeki yükü az buçuk aldı diyebiliriz. Bu hafta çok majör aynı rakibe karşı oynayacağız. Haddinden Fazla kebir aynı maharet kadro ve kol. Ligin şampiyonu ergin tıpkı takımlarından bire bir tanesi. İyi hazırlanıyoruz. Çokça ciddiye aldığımız ve ehemmiyet verdiğimiz, gücümüzü hakikat anlamda test edebileceğimiz maçlardan tıpkı tanesi. Onlar topa sahip olmayı seviyorlar tığ bile oynamaya çalışıyoruz ve henüz iyisini fethetmek istiyoruz. Bu hafta hem onları henüz bir iki topa cemaat olmaya zorlayıp tığ de daha fazla topa eş olmaya çalışacağız. Baziçe bence bu şekilde gelişecek” diyerek konuştu.

“Bu durumu avantaja çevirebiliriz”

Modern Atan, rakiplerinin hafta içi mukavemetli maçları olduğunu üstelik ifade ederek, “Ülkemizi olta edecekler. Başarılar diliyoruz Başakşehir’e. Bu durumu bile belki geniş tıpkı kadroları olmasına karşın avantaja çevirebiliriz. Perşembe, Ahzüita ve Perşembe maç oynayacaklar. Bu dahi belki bizim için aynı üstünlük tür. adım adım kem oyuncularımız birlikte dönüyor. Thiam bugün ayağını denemeye başlayacak. Kemen Fransa’üstelik ve ondan dahi dolgunca bire bir selen geldi. Cuma Namazı haset inşallah o dahi ayağını burada sınav edip, pazartesiden itibaren takımla çalışmalara başlayabilir. Attamah’ın 3-4 haftası henüz var. İnşallah onlar üstelik gelip yekpare kol olunca henüz cıvıl cıvıl benzeri Kayserispor izletebileceğimizi düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

Mensah: “Stabil bire bir müsabaka olacak”

Ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Kayserispor’un mutedil yer oyuncusu Bernard Mensah birlikte, “Ağırlık benzeri müsabaka olacak. Rakibimiz Başakşehir ama bizim da Çağcıl hocayla birlikte şüphesiz bir oyun sergilediğimizi görüyorsunuz. Bağımlı ki edisyon benzeri müsabaka olacak ama elimizden geleni yapacağız. Biliyorsunuz sağlığımla ilişkin 8 aylık benzeri proses vardı ve bu sürecin tamamlanması gerekiyor. Bu proses tamamlanmadan bütün anlamıyla oynayamam. Zaten zamanı geldiğinde beni sahada göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

İranlı ılımlı düz futbolcusu Mürtefi Karimi de, “Süper Lig’deki yeryüzü koskocaman takımlardan birisiyle karşılaşacağız. İstanbulspor müsabakasından bilahare önümüzdeki bu dokuz canlı karşılaşma amacıyla hazırlanmaya başladık ve hala üstelik hazırlanıyoruz. Başakşehir karşısında elimizden gelenin sunma iyisini yapacağız” dedi.

Kayserispor ile Başakşehir karşılaşması 20 Ağustos Cumartesi haset Başakşehir Fatih Deyim Stadyumu’nda saat 19.15’te başlayacak. – KAYSERİShare: