Hasan Germiç’in kemikleri ölümünden 7 sene sonradan gömülecek

Gümüşhane’nin Palan ilçesinde ormanlık alanda gizler toplayan köylüler marifetiyle mevcut âdem kafatası ve kemikler üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda, kemiklerin 7 yıl önce kaybolan Hasan Germiç’e ilgili olduğu kesinleşti.

Gümüşhane’nin Palan ilçesi Üçtaş köyünün İmat Kıranı Mahallesi’nde 27 Mayıs tarihinde ormanlık alanda keyif toplayan köylüler adam kafatası buldu. Cingöz ekipleri kafatası ve kemiklerin Palan’üstelik daha önce kaybolan ve teferruatlı aramalar sonucunda bulunamayan 49 yaşındaki Hasan Germiç’e ilgilendiren olabileceği şüphesi üzerine mücahede başlattı. Kemikler ve kafatası kriminal laboratuvara gönderildi. Yapılan icraat neticesinde kemiklerin Palan ilçesinde 24 Teşrinisani 2015 tarihinde kaybolan Hasan Germiç’e ilişkin olduğu kesinleşti. Hasan Germiç’in kardeşi Talat Germiç abisinin cinayete kurban gittiği iddialarını tekiden sorumluların bulunmasını isterken, 7 sene sonra abisinin tıpkısı mezarı olacağından ortalık yaşadığı ekşimsi sevinci de dile getirdi.

“Katiller bayındır gezmemeli, cezasını çekmeli”

Yapılan incelemelerde kemiklerin abisi Hasan Germiç’e ait olduğunu ve abisinin 7 sene sonraları benzeri mezarının olacağından periferi buruk tıpkı şenlik yaşadıklarını belirten Talat Germiç, “24 Teşrinisani 2015 tarihinde kaybolan Hasan Germiç umum aramalara rağmen tek izine rastlanmamıştı. Bundan 6 ay evvel vatandaşlar aracılığıyla ormanın dip noktalarında kemik parçalarına rastlanmıştı. Bu araştırmalarda kemiklerin tamamının ormanlık alanda bulunması neticesinde devletimizin görevlileri yoluyla İstanbul Adli Tıp’a gönderilerek burada tetkik çalışmaları yapıldı. Bu icraat neticesinde kemik parçalarının abim Hasan Germiç’e ilişkin olduğu ortaya bundan sonra. Bizim için tıpkı mezarının olması önemliydi ama daha heybetli olan bunu özne katillerin abat gezmemeleri, cezalarını çekmesini istiyoruz bütün temennimiz bu” dedi. – GÜMÜŞHANE

Share: