Hatay Büyükşehir Belediyespor Eş Uçan Top Takımı’nda tasavvur ligde var olmak

Uçan Top AXA Sigorta Efeler Ligi’nin kullanılmamış ekiplerinden Hatay Büyükşehir Belediyespor, ligde temelli olmayı hedefliyor.

Geçen zaman 1. Öbek’i ikinci bitirerek Efeler Ligi’ne yükselen Hatay Büyükşehir Belediyespor, yıpranmamış sezonun önce haftasında yarın sahasında TÜRŞAD ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor.

Başantrenör Ahmet Güdücü yönetimindeki Hatay temsilcisi, lige ferah ayrımsız ser yaparak kenti sunma gani şekilde öğretmek istiyor.

Yeni sezona ilgilendiren AA muhabirine açıklamalarda kâin Güdücü, sabık zaman 1. Klasman’birlikte gösterdikleri başarıyı yıpranmamış sezonda birlikte süregelmek istediklerini söyledi.

Kadrolarını güçlendirerek 2’si ecnebi 10 oyuncu alıntı ettiklerini nâkil Çoban, Efeler Ligi’nde kalburüstü girmek üzere ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

“Öbek, birbirinden kıvrak ve dokuz canlı rakiplerle meşgul”

Sezona arz bereketli şekilde hazırlandıklarını anlatan Çoban, şöyle bitmeme etti:

“Güzeşte seneki kadromuzdan kaptanımızı, iki pasörümüzü, orta ve köşe oyuncumuzu takımda tuttuk. Köylü artan oyuncularımızın tamamını yeni oluşturduk. Bu süreçte Belaruslu ve Polonez koyulmak üzere 2 yabancı aktör aldık. Kültür Bankkart’tan, Halkbank’tan oyuncularla kadromuzu sağlamlaştırma ettik. Şu anki hedeflerimiz amacıyla kadromuzun tam olduğunu düşünüyoruz. Topluluk içerisinde sunturlu aynı neva var. Bu seneki hedefimiz, ortalarda aynı yerde ligde çalışmamak, ligi temyiz etmek ve önümüzdeki yıl amacıyla lige henüz hazır hale süzülmek. Tomar, birbirinden yaşayan ve it canlı rakiplerle meşgul. Biz dahi bu rakipler içerisinde kendimize ortalarda bir saha yapmak istiyoruz. Kendimize ligde önceki 6 veya 8 arasında bir gaye koyduk amma elimizden gelirse daha üstünü zorlayabilir miyiz, yapabilir miyiz, bunu proses gösterecek. Kadromuz şu zaman üzere buna yarar kadar.”

Sürücü, aktif takımların bulunduğu ligde taraftarın desteğine ihtiyaçları olduğunu kaydetti.

Berkan Bozan: “Ligde hangi kadar yukarılara tırmanabilirsek oralarda kişiselleştirmek istiyoruz”

Üç sezondur takımda kaptanlık görevini tay tay arabası Berkan Bozan bile lige sunma gani şekilde hazırlandıklarını söyledi.

Efeler Ligi’nin çok pek olduğunun altını çizen Berkan, “Bizim tabiatıyla kim hedeflerimiz var ama geçmiş lige uyarlanmış olmamız gerekiyor. Misyon maçlarımız var. İyi takımlardan almamız gereken ekstra galibiyetler var. O hedefler doğrultusunda hafta hafta, maç karşılaşma hazırlanıp bütün bu arada sonunu göreceğiz. Ligde ne kadar yukarılara tırmanabilirsek oralarda kişiselleştirmek istiyoruz.” diye konuştu.

Berkan Bozan, yarın evlerinde TÜRŞAD ile oynayacakları maçı kazanarak lige galibiyetle bağışlamak istediklerini belirtti.

Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Kavi Berrak ise bu zaman iyice tıpkısı kadro oluşturduklarını dile getirdi.

Ligi genişlik mebzul yerde bitireceklerine inandığını nâkil Peyda, şunları kaydetti:

“Takımdaki oyuncular kestirmece bir aydır beraber çalışıyor. İyi bir birliktelik olduğunu düşünüyorum. Yabancı oyuncular kolaylıkla adapte oldu. Biz birlikte takımın kalburüstü olması için rastgele türlü altyapıyı sağlamaya çalışıyoruz. Takımımız, kudretli görünmek için var gücüyle çalışacaktır. Hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum.”Share: