Hatay Büyükşehir Belediyespor, Tekerlekli Koltuk Basket Lig’i hazırlıklarını sürdürüyor

Tekerlekli Koltuk Basketbol 1. Ligi yıpranmamış ekiplerinden Hatay Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, bakir sezon hazırlıklarına bitmeme ediyor.

2 Ekim Muamele haset evinde evvel maçına çıkacak olan topluluk, hazırlıklarını Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’nde sürdürüyor.

Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basket Takımı Sorumlusu Sağlam Çarpışma, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl bakir transferleriyle ligde başarılı doğmak için çalışacaklarını söyledi.

Takım içerisinde uyumun çok bol olduğunu tamlayan Cidal, “Bu sene şampiyonluğa oyalamak istiyoruz. Takımımızın Süper Lig’e çıkacağına inanıyorum.” dedi.

Başantrenör Songül Çelik da takımdaki oyuncuların haddinden fazla kararlı ve başarıyı idrak etmek üzere azimli olduğunu dile getirdi. Sezonun takatli geçeceğini nâkil Çelik, şöyle bitmeme etti:

“Ligde 14 bando var. Stabil ve ırak deplasmanlarımız olacak. İnşallah bu sene üstelik azmimizi ve mücadele gücümüzü kaybetmeden devam edeceğiz. Şampiyon girmek istiyoruz. Hepimiz bunun üzere çabalıyoruz. Ligde geçmiş 3 içerisinde namına Süper Lig’e geçmek istiyoruz. Bundan Sonra amacımıza bire bir mertebe kaldı. Süper Lig’bile olmamak üzere tek engel namevcut. Biz gene savaşacağız ve inşallah başaracağız. Oyuncularıma güveniyorum.”

Share: