Hatay Büyükşehir’den, Dönüşümünü Bitiren Şişko Nakil Esnafına Maddesel Bindi

Hatay Büyükşehir Belediye Reisi Lütfü Cidal, dönüşümünü bütünler ve elektronik sisteme mukayyet olan sürücü esnafına yönelik nakdi desteğin hesaplara yatırıldığını duyurdu.

Sosyal iletişim araçları hesaplarında yaptığı açıklamada 1 milyon 390 bin liranın, sürücü esnafının namına yatırıldığını duyuran Başbuğ Cidal, şunları kaydetti:

“Son dönemde süratle artan maliyetler ve efdal akaryakıt fiyatları karşısında tahakküm eyyam geçiren çoban esnafımıza yüklenmek üzere verdiğimiz nakdi yardım sözünü namına getirdik. Sürücü esnafımızın ekonomisine aynı nebze olsun ulama arz etmek üzere aldığımız kararın arkasında durduk. Dönüşümünü bütünleyen ve elektronik ecir cem sistemine kayıtlı olan dolgun nakil şoförlerinin hesaplarına temmuz kocaoğlan için 1 milyon 390 bin teklik yatırdık. Desteğimiz sene sonuna kadar tınlamalı yerine bitmeme edecek. Vatandaşlarımızın henüz kaliteli, konforlu ve tehlikesiz şekilde şişko nakil hizmetinden faydalanması amacıyla emek harcayan şoförlerimize esaslı olmasını diliyorum.”

UĞRAŞ, AĞUSTOS AYINDA KONUYU MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIMIŞTI

Lütfü Cenk, dolgun transfer mevzuatı uyarınca ücretsiz yolcu haiz esnafa maddi bindi konusunu, ağustos ayında HBB meclisinin gündemine getirmişti.

Çekişme’ın talebiyle divan gündemine alınan, ülkenin içerisinde bulunduğu ters iktisadi levha dolayısıyla maddi zahmet aktif sürücü esnafını aynı nebze olsun rahatlatacak yön, görüşmeler sonucu oybirliği ile kabul edilmişti.

Share: