Hatay’dan Başlayan Transanatolıa Yarışı İkinci Gününde

EXPO Antakya alanında 20 Ağustos haset başlayan ve dünyanın bildirme sağlam rally raid yarışlarından biri olan TransAnatolia ikinci gününe girdi.

Türkiye Araba Sporları Federasyonu (TOSFED) ile Türkiye Turizm Lansman ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) destekleriyle düzenlenen TransAnatolia’nın seramonik startı, Hatay Büyükşehir Şehremaneti (HBB) Başkanı Lütfü Cidal, TransAnatolia Genel Koordinatörü Burak Büyükpınar ve TransAnatolia Sportif Direktörü Orhan Çelen tarafından verildi. Yarışmaya; motosiklet, quad, SSV, makine ve kamyon kategorilerinde 56 rally ve 28 raid oluşmak amacıyla hep 84 konkur aracı ve 115 yarışmacı katılıyor.

Hatay EXPO alanından verilen start öncesi konuşan Komutan Cidal, “TransAnatolia Rally Raid yarışı bu sene ilklerin, enlerin ve tarihte dünyanın yeryüzü iri ikinci şehri olan Hatay’ımızda başladı. İlk tarımın yapıldığı, önce buğdayın ehlileştirildiği, ilk zeytinin göt ile buluştuğu tarihin kültürün ve medeniyetin fışkırdığı bir şehir bura. 12’ncisi planlı arsıulusal ayrımsız organizasyona hakeza özel ayrımsız yerde, artağan Hatay topraklarında familya sahipliği yapmaktan periferi haddinden fazla mutluyuz. Sporcularımıza şimdiden kazasız belasız bire bir yarış olmasını diliyorum” dedi.

TransAnatolia Umumi Koordinatörü Büyükpınar ise “TransAnatolia Rally Raid organizasyonu ile 12’nci yılımızda domestik ve ecnebi katılımcılarımızla hazırladığımız kebir rotada unutulmaz ayrımsız birikim sunmak için toplandık. 84 kurgu ile macera mahmul tıpkısı yolculuğa çıktık ve tarihin tozlu sayfalarında, geçmişe gezi yapacağız” diye konuştu.

Hatay’dan başlayan konkur; Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adana, Kayseri, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Mersin Ağacı, Karaman, Aksaray, Konya ve Ankara illerinden geçilerek 27 Ağustos’ta Eskişehir’de sona erecek.Share: