Hava Bilgisi, Şark Karadeniz’de Yaşanacak Sıkıntı ve Sele Karşı Uyardı

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü, cuma haset Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’de sağanak yağış beklendiği duyurdu. Meteoroloji, yurttaşları; dominant, seylap, saika, kayşa, yağış çabucak akva rüzgar ve ulaşımda aksamalar üzere olumsuzluklara cebin uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, cuma haset Doğu Karadeniz bölgesinde kötü yağmur beklendiğini açıkladı. Meteorolojinin açıklamasına göre Giresun ve Trabzon’da akva, Rize ile Artvin’in yıldız ilçelerinde haddinden fazla akva ve dokunaklı sağanak yağışın beklendiğini duyurdu. Meteoroloji, yurttaşları; yeğin, taşkın, saika, heyelan, yağmur simultane akva rüzgar ve ulaşımda aksamalar üzere olumsuzluklara cebin uyardı. Meteorolojinin açıklaması şöyle:

“Yapılan son değerlendirmelere bakarak; 23.09.2022 Cuma evvel saatlerden itibaren Giresun ve Trabzon çevrelerinde sağlam (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin’in yıldız ilçelerinde haddinden fazla sağlam ve kırıcı (51-100 kg/m2) boğanak ve asuman patırtılı bora yağmur beklendiğinden yeğin, su baskını, saika, göçü, yağmur simultane akva rüzgar ve ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara karşı tetik ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Share: