Hayallerindeki üniversiteleri kurslara katılarak kazandılar

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde açılan kılık ve çalgı aleti kurslarına katılan öğrenciler, hayalini kurdukları üniversitelere yerleşti.

Konservatuar ve Domuzuna Sanatlara sargı duyan öğrencilerin talebi konusunda Siverek Belediyesi ve Umum Terbiye Merkezince (HEM) kılık ve saz atölyesi kursu açıldı.

9 maaş eğitimin böylece Siverek Belediyesi tarafından sınava girecekleri üniversitelere götürülen gençler, başarılı oldukları imtihan sonrası hayalini kurdukları üniversitelere yerleşti.

Gençleri ve eğitimi desteklemeyi sürdüreceklerini belirten Siverek Şehremini Ayşe Çakmak, sınavları kazanan öğrencilere başarılar diledi.

Nevşehir Üniversitesi Iyice Sanatlar Fakültesine yerleşen öğrencilerden Sevi Gökpınar, “Belediyemiz vasıtasıyla açılan resim kursuna katılarak tahminî bire bir almanak ayrımsız yetişek aldım. Daha sonraları önce yılım kendisine girdiğim sınavlarda kılık bölümünü bereketli benzeri dereceyle kazandım ve haddinden fazla mutluyum. Bize nazik çalışma veren öğretmenlerimize ve Uray Başkanımız Ayşe Çakozlamak’a çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediye Reisi Ayşe Yakalamak’a desteği amacıyla teşekkür fail Korkunç Yeşiltaş, “Konservatuara tedarik süreci amacıyla katıldığım kurslarda piyano ve curcunalı eğitimi aldım. Kimi Zaman yapamadık, ara sıra zorlandık, pes etmedik ve böylece başardık. Biz bu gemiden bahtiyar indik, bu imkanları bize sağladığı amacıyla Ayşe karı teşekkürname ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Hayalindeki üniversiteye yerleşmenin mutluluğunu yaşadığını nâkil Hazal Kayguş, şunları söyledi: “Siverek Belediyesi Terziler Evi’nde açılan saz kursu bölümünde 8 mahiye ayrımsız eğitim gördüm. Öğretmenimizin desteğiyle gürültülü eğitimi ve piyano derslerini aldım. Bu süreçte bizleri aynı konservatuar öğrencisi namına hazırladı. Mülakatlar amacıyla Nevşehir’e gittim ve bu hayalimdeki üniversiteydi. Çok umutluydum, sınava girdim ve 2. asilzade yerine kazandım. Öğretmenimiz Remziye Lale emekleri için Siverek Şehremini Ayşe Çakmak’a dahi destekleri üzere haddinden fazla teşekkür ediyorum. Hayalimdeki üniversiteyi kazandığım amacıyla mutluyum.”Share: