Hayvanseverlerden birey dostları üzere ‘Yavaşla’ tabelaları

ANKARA’bile sosyal iletişim araçları üzerinden kombinasyon olan benzeri kadro, bölgelerinde araçların hızlı kullanılması nedeniyle yaşanan kazalarda ölen sokak hayvanları için ana yol ve sokaklara, ‘Kirpi çıkabilir’, ‘Köpek çıkabilir’ ve ‘Kedi çıkabilir’, ‘Yavaşla’ tabelaları astı. Çankaya’birlikte diri Ekin Zor, 23 resim yaptırdıklarını ve araçların acul geçtiği noktalara yerleştirdiklerini söyledi.

Ankara’nın Çankaya ilçesinde tüvana Kültür Yavuz, içtimai medyadaki ‘Ayrancı Ahalisi’ grubunda, araçların aceleci kullanılması nedeniyle meydana gelen kazalarda ölen çıkmaz hayvanları üzere say başlattı. Müşkül’un girişimiyle hayvanseverlerden toplanan parayla Çankaya’nın 5 mahallesinde kâin ve sürücülerin araçlarını çabuk kullandığı sokaklara ‘Kirpi çıkabilir’, ‘Köpek çıkabilir’ ve ‘Kedi çıkabilir’ tabelaları asıldı. Çetin, Facebook’ta 11 bin nefis bir grupları olduğunu belirterek, “Orada insanlar sonsuz kedilerin, köpeklerin ve kirpilerin açkı altında ezildiği üstüne üzüntülerini dile getiriyorlardı. Bizimde gruptaki bir birçok arkadaşımızla birlikte böyle leziz bire bir öz aklımıza geldi. Ayrancı Yön Meclisi’nde arkadaşlarla aramızda mal topladık ve 23 pasaj resim yaptırarak, araçların aceleci geçtiği yerlere astık” dedi.

Mahallelerinde bulunan hayvanların toplumun tıpkısı parçası olduğunu ve bütün hayvanları haddinden fazla sevdiklerini belirten Müşkül, “Onlar olmadan sürdürmek istemiyoruz, sokaklarımızda ve evlerimizde onları görmeyi istiyoruz. Alelhusus Portakal Çiçeği Parkı’nda akşamları bir sürü kirpi çıkıyor. Bu aralar yavrularını bile çıkarmaya başladılar. Kediler ve köpekler dahi öyle.  Bizler birlikte onlara tıpkı engel gelsin istemiyoruz. O yüzden birlikte komütatör sürücülerinin daha dikkatli davranmasını istiyoruz. Çıkmaz hayvanları filhakika yeterince elem çekiyor, soğukta haris kalabiliyorlar, barınabilecekleri alanlar namevcut. Çoğu âdem onları bahçelerinde ve sokaklarında istemeyebiliyor, açgözlü kalabiliyorlar ve herşeyleriyle uğraşmak zorundalar. Keşki dedik; hızlı süren araçlarla savaş etmesinler” ifadelerini kullandı.Share: